Baner festiwalu

 

papieskaW najbliższą niedzielę, 20 czerwca, w Sali im. S. Jordana w ratuszu odbędzie się Małopolska Gala Papieska. Projekt Stowarzyszenia „Klucz” realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Gminy Zakliczyn składa się z konferencji popularno-naukowej pod tytułem „Czerpiąc z nauki Jana Pawła II” podczas której o obecności Jana Pawła II w życiu publicznym społeczności lokalnej mówił będzie Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, o relacjach Jamna i Jan Paweł II opowie dominikanin i Honorowy Obywatel Gminy Zakliczyn o. Andrzej Chlewicki, prof. Kazimierz Wiatr – Senator RP z kolei przypomni relacje Jan Paweł II i młodzież a na zakończenie konferencji ks. dr hab. Jan Bartoszek przypomni jak wielką troską Papież otaczał polskie rodziny.

 

janpietrzak galeriaW części drugiej Małopolskiej Gali Papieskiej na scenie ratuszowej sali zobaczymy Jana Pietrzaka z zespołem w blisko dwugodzinnym recitalu. Jan Pietrzak jest autorem tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Niezrównany komentator społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju. Jego patriotyczna pieśń „Żeby Polska była Polską” stała się w 80 roku spontanicznym hymnem Solidarności. Z pewnością ten sławny utwór wybrzmi w zakliczyńskim ratuszu. Co prawda wszystkie wejściówki na Małopolską Galę Papieską już się rozeszły, ale dla tych, którzy nie będą mogli „na żywo” uczestniczyć w Gali mam dobrą wiadomość – wydarzenie będzie transmitowane na kanale filmowych ZCK – ZakliczyńskaTV.

Logo Malopolska H CMYK dopasowane3herb gminy zakliczyn 268x3002Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Gminy Zakliczyn.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.