Baner festiwalu

 

Mistrz i uczeRok 2020 dobiega ku końcowi, kończy się również realizacja wartościowych projektów choćby takiego jak Mistrz i Uczeń – Heligonka, projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Klucz” miał na celu znalezienie i wyuczenie pięciu utalentowanych osób chcących spróbować swoich sił w grze na heligonce.

 

 

 

 

Do projektu zgłosiło się siedmioro uczniów, Mistrz Tadeusz Malik nikogo nie wykluczył heligonka i tak oto 8 miesięcy ciężkiej pracy, nauki i ciągłych ćwiczeń dobiega ku końcowi. Tuż przed świętami 22 grudnia odbyły się ostatnie zajęcia z uczniami w tym roku,  zostały wręczone dyplomy oraz pamiątkowe publikacje dokumentujące realizację projektu w której zawarte zostały odczucia samych uczniów ale również garść informacji o samym instrumencie jakim jest heligonka czy trzech regionach etnograficznych Krakowiakach Wschodnich, Lachach i Pogórzanach. W publikacji można znaleźć również kilka słów od Prezesa Stowarzyszenia „Klucz” Kazimierza Dudzika oraz krótką historię samego Stowarzyszenia.

 

 

logo MKiDNProjekt „Mistrz i uczeń – heligonka” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


logo kluczDzięki tym środkom mogliśmy zorganizować 200 godzin zajęć lekcyjnych gry na heligonce, wydać wartościową publikację dokumentującą realizację projektu oraz podnieść umiejętności gry wśród 7 uczniów.

 

 

Prezes Stowarzyszenia oraz inne osoby zaangażowane 

w realizację tego projektu będą starać się o pozyskanie środków na kontynuację realizacji projektu w kolejnych latach.

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.