instrumentyRozwój Strażackiej Orkiestry Dętej "Filipowice" leży na sercu nie tylko muzykom, kapelmistrzowi i sympatykom naszej eksportowej Orkiestry. W ramach Stowarzyszenia "Klucz" działa Klub Przyjaciół SOD "Filipowice" pod kierunkiem Małgorzaty Soski pełniącej też funkcje; skarbnika w Zarządzie Stowarzyszenia "Klucz" oraz gospodyni świetlicy ZCK w Filipowicach. To właśnie Stowarzyszenie "Klucz" najpierw lmalopolskaaplikowało, a potem zrealizowało projekt o nazwie "Rozwój Strażackiej Orkiestry Dętej Filipowice" przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Gminy Zakliczyn.

 

prezentPotrzeby Orkiestry w porozumieniu z kapelmistrzem Dominikiem Malikiem we wnioski ubrała Ewelina Siepiela. Dzięki temu projektowi Strażacka Orkiestra Dęta "Filipowice" wzbogaciła się o dwa wysokiej klasy instrumenty muzyczne starannie wybrane przez kapelmistrza Dominika Malika. 005Lśniące nowością; trąbka i puzon trafiły do Piotra i Łukasza Ojczyków.

 

pulpitPonadto w ramach projektu kupiliśmy papier ksero do druku nut, koszulki i segregatory na nuty, oliwy i smary do konserwacji instrumentów. W projekcie przewidziane zostały warsztaty muzyczne dla członków Orkiestry pod kierunkiem dra Waldemara Gronia (o nich napiszę osobno). W sumie na realizację zadania otrzymaliśmy 10 000 zł z budżetu Województwa Małopolskiego oraz 2 800 zł z budżetu Gminy Zakliczyn. Dodam, że z tych środków udało się wygospodarować pulę na zakup 10 pulpitów dla muzyków, a kolejne 30 pulpitów to zasługa Józefa Wojtasa – członka Klubu Przyjaciół SOD "Filipowice." Koszt jednego pulpitu to kwota ok. 80 zł.

 

logoklucz

 

 

Warto wiedzieć, że Stowarzyszenie "Klucz" w 2019 roku roku zrealizowało 16 projektów grantowych na łączną kwotę 209 050 zł. Na tą liczbę projektów i sumę środków składają się granty uzyskane z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Centrum Kultury, Województwa Małopolskiego oraz Gminy Zakliczyn.

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.