tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

zul16 kwietnia o godzinie 15 – tej w sali im. S. Jordana zainaugurujemy działalność Zakliczyńskiego Uniwersytetu Ludowego. Mamy jeszcze wolne miejsca i zapraszamy do zapisów w siedzibie ZCK w ratuszu. Choć to Uniwersytet, to nie planujemy egzaminów wstępnych czy kwalifikacyjnych, nie ustalamy limitu wieku uczestnika,  za to zapraszamy do poszerzenia wiedzy poprzez ciekawe wykłady i warsztaty, zabawę i podróże – to wszystko znajdziesz w Zakliczyńskim Uniwersytecie Ludowym, który właśnie otwieramy dla was i będziemy prowadzić w trzech trymestrach do listopada 2019 roku. Na koniec każdy uczestnik otrzyma certyfikat zaświadczający o ukończeniu Zakliczyńskiego Uniwersytetu Ludowego.


zulnowe

 

Jak wyglądało życie w dolinie Dunajca w okresie przedhistorycznym, co uprawiali rolnicy i czym zajmowali się mieszkańcy doliny Dunajca powie tarnowska archeolog Barbara Szpunar, która przywiezie na spotkanie z Wami niespodziankę wydobytą podczas prac archeologicznych w naszych okolicach, podczas wykładu inauguracyjnego o grodach słowiańskich ( w tym o grodzie w Zawadzie Lanckorońskiej) i zamkach ( w tym o Melsztynie) opowie Krzysztof Moskal, a Wojciech Maniak z grupy rekonstrukcji historycznej „Poczet bagiennych z Wieżycy” pokaże wam jak zostać rycerzem. Na finał I trymestru - 23 maja - pojedziemy do Karpackiej Troi by nauczyć się sztuki ceramiki i łucznictwa.

 

W kolejnych dwóch trymerstach (czerwiec – lipiec i październik - listopad) będzie znów ciekawie, a na uczestników Uniwersytetu czekają wycieczki w Góry Świętokrzyskie i do Dukli.

 

Nie zwlekaj – zostań studentem Zakliczyńskiego Uniwersytetu Ludowego – jedynego takiego w regionie. Zapisy w siedzibie ZCK i stowarzyszenia „Klucz” na poddaszu ratusza do wyczerpania limitu miejsc.

 

 

Plan I Trymestru Zakliczyńskiego Uniwersytetu Ludowego (kwiecień – maj 2019)

 

16 kwietnia (wtorek) godz. 15:00 Wykład - dr Krzysztof Moskal - "Średniowieczne grody i zamki w okolicy Zakliczyna."

24 kwietnia (środa) godz. 15: 00 Wykład - mgr Barbara Szpunar -  „Najstarsi rolnicy na ziemiach polskich i pozostałości ich osadnictwa na terenie Gminy Zakliczyn”

16 maja (czwartek) godz. 15:00 Warsztaty Wojciecha Maniaka Poczet Bagiennych z Wieżycy pt: „Interaktywne warsztaty z zakresu kultury materialnej średniowiecza”.

logomkidn

23 maja (czwartek) godz. 8:00 Wyjazd do Karpackiej Troi w Trzcinicy oraz warsztaty: łucznictwo i ceramika.

 

Zakliczyński Uniwersytet Ludowy dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych