tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

logomkidnW grudniu 2018 roku pracownicy Zakliczyńskiego Centrum Kultury i społecznicy ze stowarzyszenia "Klucz" bardzo intensywnie pracowali nad wnioskami do programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2019. Efektem tej pracy była aplikacja 6 wniosków do pięciu programów ministerialnych. Po ogłoszeniu wyników naborów możemy być bardzo zadowoleni i dumni z siebie, dlatego składam podziękowania dla moich pracowników, którzy wykazali się szczególnie podczas przygotowywania wniosków, tj. Ewelina Siepiela, Mateusz Reczek i Halina Machel - Gaura. Wszystkie wnioski zostały wysoko ocenione, dające nam możliwość pozostania w grze o dofinansowanie, a wniosek "Zakliczyński Uniwersytet Ludowy" złożony przez stowarzyszenie "Klucz" do programu "Edukacja kulturalna" otrzymał dofinansowanie w wysokości 43 tys. zł.

 

kluczraJeszcze w marcu poinformuję o tym, na czym polega projekt Zakliczyńskiego Uniwersytetu Ludowego i rozpoczniemy nabór uczestników do ZUL-u. Teraz musimy uaktualnić budżet projektu i dopasować do możliwości finansowych program "Uniwersytetu". Można już teraz napisać, że w ramach ZUL-u zaprosimy uczestników na 12 wykładów i warsztatów oraz na 3 wycieczki: do Karpackiej Troi i do Dukli – będą to wyjazdy jednodniowe oraz w Góry Świętokrzyskie – to będzie wyjazd dwudniowy.

 

Niezależnie od tego ile uda nam się jeszcze pozyskać środków na pozostałe wnioski - a liczę, że nam się uda z pomocą i wsparciem ze strony burmistrza Dawida Chrobaka - to z pewnością możemy uważać, że rok 2019 będzie w tej materii bardzo dobrym rokiem dla ZCK i "Klucza." Mój optymizm nie jest bezpodstawny, bo w okresie składania wniosków (od grudnia ubiegłego roku do teraz) złożyliśmy już 14 wniosków: sześć do Ministerstwa, sześć do Urzędu Marszałkowskiego, jeden do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i jeden do Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn - ten został już zrealizowany. Teraz pracujemy nad kolejnym dużym wnioskiem, który chcemy złożyć do Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych