tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

logogranty

Dziesięć osób postanowiło wziąć udział w projekcie Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn „Klucz” pod nazwą „Pamiątka z Zakliczyna.” Projekt ten współfinansowany jest ze środków przekazanych przez Operatora Programu Grantowego w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W 3 z 10 prac brakowało dokumentów (umowa, karta zgłoszenia). Pozostałe prace spełniały kryteria regulaminowe konkursu.

komkonkursKomisja w składzie: Ewa Jednorowska – historyk, Halina Machel – etnokultura, Kazimierz Dudzik – prezes Stowarzyszenia „Klucz”, w dniu 8 maja 2018 roku, dokonała oceny i wyboru trzech najlepszych prac. Zdaniem Komisji najlepszą propozycją na pamiątkę zakliczyńską jest „Zawieszka - miniaturowy ngrodzoneszydełkowy strączek - Piękny Jaś". Autorką pracy jest Karolina Giża z Łęgu Tarnowskiego i to ona została zwyciężczynią konkursu. Do pani Karoliny trafi nagroda finansowa w wysokości 1000 zł. Drugą nagrodę w wysokości 500 zł za „ Zakliczyński otoczaki” otrzymuje redaktor Paweł Chwał z Tarnowa, natomiast trzecią nagrodę w wysokości 300 zł za "Zakliczyniankę" otrzymuje Małgorzata Martyka. Ponadto zwyciężczyni konkursu otrzyma zlecenie w wysokości 1tys. zł na wykonanie pierwszej serii „Zawieszek”, a laureaci drugiego i trzeciego miejsca po 500 zł na wykonanie pierwszych serii zaproponowanych przez siebie i nagrodzonych pamiątek zakliczyńskich.

Warto przypomnieć, że w ramach projektu Stowarzyszenie „Klucz” wykonało już m.in. zakliczyńskie kubki, magnesy zakliczyńskie oraz malowanki zakliczyńskie, które można nabyć w siedzibie Zakliczyńskiego Centrum Kultury i Gminnej Bibliotece Publicznej im. O. Jana Góry w ratuszu.

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych