032Mam przyjemność poinformować, że spektakl „Uliczki Zakliczyna” został zakwalifikowany do Internetowego Małopolskiego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży z okazji 35 lat BAJDURKA.

Festiwal w 2020 roku organizowany jest na zasadach konkursu i realizowany w formule online na dedykowanej do przeprowadzenia tego typu wydarzenia platformie internetowej, umożliwiającej nieograniczone w okresie trwania Festiwalu oglądanie spektakli w sieci, jak również głosowanie na nagrodę publiczności.

„Uliczki Zakliczyna” są zamieszczone pod pozycją 22 w kategorii teatrów młodzieżowych - premier. To jest niejako podwójna premiera, bo nie tylko spektakl jest premierowy, ale też Studio Form Teatralnych „Scena Jordana” debiutuje w tym prestiżowym, małopolskim festiwalu.

W ramach Festiwalu każda osoba / widz wydarzenia może oddać głos na swój ulubiony spektakl lub spektakle - gdyż głosować można raz dziennie do 30 listopada 2020 roku.030 Jak to zrobić? Oglądając spektakle na stronie www.bajdurek.mcksokol.pl  należy zaznaczyć swój wybór klikając lewym przyciskiem myszy na okrągłym polu wyboru obok tytułu. Efektem wizualnym będzie zielona ramka pola wyboru i bordowa kropka wewnątrz. Następnie należy kliknąć na guzik ZAGŁOSUJ! u dołu ekranu.

Kto otrzyma nagrodę publiczności oraz pozostałe nagrody regulaminowe, przyznawane przez komisję artystyczną dowiemy się 4 grudnia 2020 roku.
Oczywiście zapraszam do głosowania na spektakl „ULICZKI ZAKLICZYNA”, który jest jedynym reprezentantem powiatu tarnowskiego w Festiwalu „Bajdurek”.

Obok „ULICZEK ZAKLICZYNA” w tej kategorii zakwalifikowano następujące spektakle:


„NAD GANGESEM” - grupa ITAKA i owaka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 4 i Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie
„LATAJĄCY CYRK MONTY PYTHONA” - grupa KLASA VIII POSA z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem
„DZIADY CZ. II” - grupa KLASA VII POSA z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem
„WOLNOŚĆ SŁOWA KONTRA KLUCZ” - grupa SERENADA z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach
„SIOSTRA - NIE SIOSTRA” - grupa MISZMASZ z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Brzesku
„PRZYJACIELE PIESKA ŁATKA” - grupa BAJKA ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kobylance
„CZAR PRYŚNIE” - grupa TEATR KRÓTKICH OPOWIEŚCI z Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie - filia Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu
„KIM JESTEM?” - grupa BRAK SŁÓW ze Szkoły Podstawowej w SmęgorzowieW opisie SFT „Scena Jordana” na stronie festiwalowej czytamy: 040Grupa teatralna powstała w 2020 roku, ale początek jej działania sięga jeszcze 2019 roku, gdzie w ramach projektu „Mecenat Małopolski” przygotowała spektakl pt. „Cicha noc” i od tej pory stara się pozyskiwać środki zewnętrzne na dalsze funkcjonowanie. Początkiem 2020 roku działania teatralne grupy rozpoczęły się już pod patronatem Zakliczyńskiego Centrum Kultury. Studio Form Teatralnych „Scena Jordana” swoją nazwę zawdzięcza pomysłodawcy - dyrektorowi ZCK Kazimierzowi Dudzikowi. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju zajęcia Studia zostały czasowo zawieszone, aż do lipca, gdzie za sprawą projektu „Czerpiąc z tradycji” realizowanego w ramach programu EtnoPolska 2020, wznowione zostały próby teatralne i powstał spektakl „Uliczki Zakliczyna”, który prezentowany jest w ramach 35. Internetowego BAJDURKA. Do tej pory grupa nie miała okazji brać udziału w przeglądach czy festiwalach teatralnych.

DSC 4803Spektakl teatralny „Uliczki Zakliczyna” powstał dzięki realizacji projektu Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn „Klucz” pt. „Czerpiąc z tradycji” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”. Scenariusz do przedstawienia został napisany od podstaw przez reżysera spektaklu, znanego i cenionego aktora Jana Jakuba Należytego, który również napisał słowa do tytułowej piosenki. Kompozycją i akompaniamentem zajął się Marcin Korbut. W przedstawieniu uczestniczyło trzynaścioro młodych aktorów, a główne role przypadły w udziale Sandrze Stępek oraz Mateuszowi Ogonek. Młodzi aktorzy włożyli w przedstawienie wiele wysiłku i czasu, przygotowywali się muzycznie, tanecznie oraz dopracowywali swoje kwestie.

Scenariusz i reżyseria: Jan Jakub Należyty
Scenografia: Stanisław Kusiak, Halina Machel
Kostiumy i choreografia: Halina Machel
Muzyka: Marcin Korbut (kompozycja i akompaniament)
Multimedia: GD Sound (oświetlenie), Grupa Reedy Media (realizacja nagrania)
Foto: Stanisław Kusiak

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.