Kliknij aby oglądnąć

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

krakowiaczekTadeusz Malik i jego uczniowie oraz dziecięca Kapela Ludowa "Opatkowice", której skład powstał z uczniów Matecznika Tradycji działającego przy ZCK uczestniczyli w kolejnym, po Krakowskim wianku w Szczurowej, prestiżowym przeglądzie folklorystycznym w tym roku. Podczas 30. Przeglądu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego "Krakowiaczek"odbywającego się 8 i 9 czerwca 2019 roku w Łoniowej nasi najmłodsi artyści ludowi byli bezkonkurencyjni i przywieźli przysłowiowy worek nagród. Podopieczni Tadeusza Malika zdominowali kategorię instrumentalistów ludowych, i tak: 1 miejsce wygrała na skrzypcach Katarzyna Sacha z Paleśnicy, drugie miejsca zajęli heligoniści; Amelia Damian i Filip Krupa z Zakliczyna oraz Bartosz Łękawski z Paleśnicy do tego jeszcze dodać należy wyróżnienie dla klarnecisty Bartka Ślezaka – Różyckiego z Paleśnicy. W kategorii kapel ludowych II miejsce zajęła Kapela Ludowa Opatkowice z Zakliczyna.

 

opatkowiceSukcesy najmłodszych artystów nie byłyby możliwe, gdyby nie projekt grantowy Małopolska Szkoła Tradycji i Mateczniki Tradycji w ramach MST utworzone przy ZCK rok temu. To też przede wszystkim zasługa mistrzów i autentycznych entuzjastów kultury ludowej; Tadeusza Malika, Anny Wenc – Zabawy, Kazimierza Dębickiego czy Marcina Korbuta oraz co bardzo istotne, zdolnych i pojętnych uczniów. Jest też w tym spora zasługa instruktora ZCK Haliny Machel kończącej właśnie z bardzo dobrym rezultatem Studium Folklorystyczne prowadzone przy MCK "Sokół" w Nowym Sączu.

 

Dodam jeszcze, że w kategorii zespołów prezentujących folklor autentyczny gminę Zakliczyn reprezentował też ZF "Mały Gwoździec", którego program "Jak to sie u Michałowy dzieciska bawiły" uzyskał w oczach komisji konkursowej wyróżnienie. W tej kategorii najlepsi byli; Zespół Pieśni i Tańca "Krakowiaczek" z Grojca oraz "Mali Jastrzębianie" i to właśnie te zespoły będą reprezentować region Krakowiaków na 43. Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych.

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych