kazsp

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

jbaginskaW czerwcu 2018 odbyła się gala ogólnopolskiego konkursu literackiego z cyklu Młodzież jakiej nie znacie, zorganizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II pod patronatem prof. dr hab. Krystyny Chałas. Celem konkursu było opisanie biografii ucznia, który poprzez realizację swoich pasji, postawę oraz podejmowane inicjatywy w środowisku lokalnym stanowi wzór osobowy godny naśladowania.

 

Spośród 180 prac konkursowych nadesłanych z różnych regionów Polski, jury zakwalifikowało do druku 26 opisów sylwetek młodych ludzi. Wśród grona wybranych znalazł się również artykuł pt. Julia Bagińska – miłośniczka muzyki, prezentujący biografię Julki – absolwentki szkoły Szkoły Podstawowej w Stróżach. Autorka pracy, pani Sylwia Żychowska, przedstawiła najważniejsze okresy jej życia: dzieciństwo, młodość i początek dorosłości. Zwróciła uwagę m.in. na jej niezwykłą osobowość, wytrwałość w rozwijaniu swoich pasji, dążeniu do realizacji zamierzonych celów oraz współpracę ze środowiskiem.

 

 

Dnia 15 czerwca Julka wraz z opiekunką wzięły udział w uroczystości podsumowania konkursu, wręczenia statuetek i książek pt. „Młodzież jakiej nie znacie. Wzory osobowe godne naśladowania”, w której to Julka została opisana jako Wzór osobowy. Uroczyste spotkanie odbyło się najpierw w gmachu Senatu RP. Uczestniczyli w nim bohaterowie książki, jej autorzy, rodzice i opiekunowie. Podczas gali podziękowania i gratulacje do młodzieży skierowali m.in.: p. Krystyna Chałas – inicjatorka publikacji, przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej , oraz prof. dr hab. Kazimierz Wiatr - przewodniczący Senackiej Komisji Nauki, Edukacji i Sportu.

 

Spotkanie zakończyło się wręczeniem książek będących świadectwem pięknego życia i wzorem dla młodych ludzi oraz statuetek, które zobowiązują, ale także mobilizują do podejmowania nowych wyzwań. Po rozdaniu statuetek uczestnicy przeszli do Pałacu Prezydenckiego gdzie spotkali się z Panią Prezydent Agatą Kornhauser -Dudą. Pani prezydentowa skierowała do uczniów jak i nauczycieli słowa uznania, złożyła gratulacje. W trakcie spotkania można było swobodnie z Panią Prezydent porozmawiać, bo jak sama powiedziała szkoła i uczniowie są jej bliscy i po fachu. Mimo innej teraz pełnionej funkcji, na co dzień i tak spotyka się z uczniami, udziela korepetycji, bowiem jak sama mówi jest nauczycielem z powołania i kocha ten zawód.

 

Więcej o Julce można przeczytać w załączonej biografii: tutaj.

baginska baginska baginska
baginska baginska baginska
baginska baginska baginska
baginska baginska baginska

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych