kazsp

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

mszaawicka3 maja o godzinie 15:00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biadolinach rozpocznie się „Msza domosławicka.” To będzie kolejne wykonanie dzieła muzycznego po Domosławicach i Bochni. Utwór składa się z pięciu części stałych w języku polskim na baryton solo, chór, organy i smyczki. Mszę domosławicką skomponował Grzegorz Majka, który – prócz działalności twórczej – jest także nauczycielem przedmiotów teoretyczno-muzycznych w domosławickiej Szkole Muzycznej. W warstwie muzycznej jest „Msza domosławicka” utworem klasycyzującym, w którym prosta, belkantowa melodyka osadzona została w harmonii kalejdoskopowej, kolorystycznej. Premiera „Mszy domosławickiej” miała miejsce 22 października 2017 roku, pod czas uroczystej Mszy świętej w kościele parafialnym pw. Nawiedzenia NMP w Domosławicach, przed łaskami słynącym Obrazem Matki Bożej Domosławickiej – wtedy to o uczczona została 10. rocznica nadania imienia ks. prof. Józefa Tischnera miejscowemu Zespołowi Szkół i Przedszkola oraz w 5. rocznica powstania Szkoły Muzycznej w Domosławicach.

 

naborDzieło wykonują uczniowie (chór z udziałem klas wokalno-aktorskich) oraz nauczyciele: Stanisław Duda – baryton, Wojciech Gracz – organy, Aleksandra Czajor, Natalia Ogorzelska, Grażyna Zubik, Małgorzata Woźniak – skrzypce, Ewa Borcz – altówka, Julia Kotarba – wiolonczela. Chór przygotowały, a także wsparły wokalnie, Agnieszka Pamuła i Weronika Święch, całością zaś dyryguje dr Waldemar Groń. Kto nie widział jeszcze „Mszy domosławickiej”, korzystając z majowego świętowania powinien udać się do Biadolin.

 

Tym zaś, którzy chcą uczyć się w filii Szkoły Muzycznej Domosławice w Paleśnicy przypominamy, że trwa własnie nabór na rok szkolny 2018/19. Szczegóły na plakacie obok.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych