ferie

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

szlachetna14 stycznia br. w Zakliczynie po raz drugi zorganizowano Galę Rejonową Szlachetnej Paczki Rejonu Zakliczyn nad Dunajcem. Tym razem organizatorzy podsumowanie Finału „Szlachetnej Paczki” przeprowadzili w zakliczyńskim ratuszu, w sali im. Spytka Jordana. O godziny 15.00 rozpoczęła się część podsumowująca wyniki XVII edycji projektu. Pomysł ks. Stryczka, polegający na wsparciu rodzin w potrzebie, podobnie jak w skali całego kraju kolejny raz odniósł ogromny sukces w naszej gminie, gdyż przekazane podarunki przekroczyły wartość 209,5 tyś złotych. W tej edycji pomoc otrzymało 60 rodzin z terenu gmin: Zakliczyn (32), Ciężkowice (18), Wojnicz (5), Gromnik (3), Gródek nad Dunajcem (1) i Korzenna (1). Średnia wartość prezentu dla jednej rodziny to 3.491,67zł natomiast najwyższa wartość paczki, która trafiła do rodziny to 8,5 tyś. zł.

 

Nie udałoby się dokonać tego wszystkiego gdyby nie otwarte serca Darczyńców, zaangażowanie i ogromna praca wolontariuszy oraz pomocników w magazynie, życzliwość i wsparcie logistyczne zapewnione przez wspólnotę Zakonu Braci Mniejszych – oo. Franciszkanów z klasztoru p.w. Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie, gdzie zlokalizowany był magazyn rejonowy oraz pomoc firm takich jak KM-NET Marek Soból czy Bar TROPIC Mariusz Osysko, które wsparły pracę drużyny. Nieoceniona była również pomoc wolontariuszek Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Pani Marii Poręba, które czuwały nad porządkiem w magazynie i dbały o naszych gości i całą drużynę w magazynie, serwując smakołyki i ciepłe napoje. Jesteśmy bardzo wdzięczni druhom z OSP Bochnia za dostarczenie paczek dla naszej rodziny z magazynu zastępczego w Bochni. Dziękujemy pięknie Pani Justynie Iwaniec za przygotowanie pięknych, świątecznych upominków dla wszystkich darczyńców. Na uroczystą galę przybyli wolontariusze Drużyny Szlachetnej Paczki z rejonu Zakliczyn, Szkolne Koło Wolontariatu z ZSPiG w Zakliczynie wraz z opiekunem – Panią Justyną Iwaniec, darczyńcy i zaproszeni goście oraz młodzież z grupy teatralnej. Koordynatorka Szlachetnej Paczki w Zakliczynie - przedstawiła dorobek tegorocznej akcji i zaprosiła uczestników imprezy do zabawy.  Całość imprezy poprowadziła para profesjonalnych wodzirejów Monika i Tomasz Wójtowiczowie, tradycyjnie po części podsumowującej, impreza rozpoczęła się polonezem, były tańce lednickie i integracyjne a wspólne kolędowanie poprowadzone przez młodzież z naszej lokalnej grupy teatralnej uświetniło ten wyjątkowy czas.

 

Jesteśmy bardzo wdzięczni Dyrektorowi Zakliczyńskiego Centrum Kultury - Panu Kazimierzowi Dudzikowi za udostępnienie sali na przeprowadzenie tegorocznej gali oraz Panu Stanisławowi Kusiakowi – pracownikowi ZCK za opiekę techniczną i przygotowanie fotorelacji z wydarzenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tegorocznej gali a w szczególności PPUH Wolimex z Limanowej za okazane wsparcie finansowe, Wypożyczalni Strojów ANEX z Zakliczyna za nieodpłatne zapewnienie dekoracji oraz Pizzerii Mars Marcin Świerczek za przygotowanie „paczkowego przysmaku”, czyli pizzy w kilku odsłonach. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tegorocznej gali z serca dziękujemy, a jeśli ktoś został nieumyślnie pominięty to dziękujemy podwójnie.

 

Już latem rusza nabór na wolontariuszy do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki, zachęcamy już dzisiaj do włączenia się w tą wyjątkową akcję, która dostarcza wiele radości, pozwala na własny rozwój i uczy pracy zespołowej i wspólnego pokonywania wyzwań. Wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie www.szlachetnapaczka.pl . Dołącz do Drużyny Szlachetnej Paczki w naszym rejonie.

 

Drużyna Szlachetnej Paczki
rejonu Zakliczyn nad Dunajcem

 

paczka paczka paczka
paczka paczka paczka
paczka paczka  

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych