ferie

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

fiszkazckinfoKoniec roku sprzyja dokonywaniu podsumowań. Takie podsumowania są już pewną tradycją portalu Zakliczyninfo. Tym razem zestawiłem dziesięć najpoczytniejszych artykułów minionych 12 miesięcy. Informacje, które przykuły szczególniejszą uwagę naszych czytelników, a bywało, że nawet nami wstrząsnęło. Taki to był słodko - gorzki ten miniony 2017 rok.

Zapraszam - Kazimierz Dudzik

 

 

021Śmierć dyrektora Sylwestra Gostka, to była bardzo smutna i wstrząsająca wiadomość początku 2017 roku. - Szok, niedowierzanie, smutek… i refleksja na temat kruchości tego doczesnego życia. W czwartek, 26 stycznia 2017 roku, tak odebrali wiadomość o tym, że Sylwester Gostek nie żyje wszyscy Jego znajomi i przyjaciele – tak pisałem we wstępie do artykułu o Sylwestrze pod tytułem „Dyrektor, który był wszędzie”. Artykuł o tej smutnej wiadomości był najczęściej czytaną informacją na Zakliczyninfo w roku 2017.

 

ulewaFotoreportaż red. Marka Niemca pod tytułem „Burza z gradobiciem w mieście, zalane posesje!” to artykuł z 23 maja, który zajął 2 miejsce wśród najczęściej czytanych artykułów 2017 roku. Relacja zaczynała się tak:” Około godziny 15 zaczął się w mieście prawdziwy burzowy kataklizm. Ulewa trwała w sumie ponad godzinę, z trzykrotnym atakiem gradobicia. Strażacy interweniowali w Rynku, obsadzając workami z piaskiem niektóre posesje i wypompowując wodę z zalanych szaletów miejskich. Najpoważniejsza sytuacja jest przy rondzie, gdzie potoki wody zalały posesję państwa Sobolów….

 

apilkarskaMiejsce trzecie ma za rok 2017 fotoreportaż red. Marka Niemca pod tytułem „Ricky, Simon i T.J. uczą na Kamieńcu piłkarskiego rzemiosła." Relacja z 13 lipca zaczynała się tak „Na Kamieńcu 41 młodych adeptów futbolu pobiera wakacyjną naukę piłkarskiego rzemiosła. English Football Camp Zakliczyn 2017 to kurs piłkarsko-językowy zorganizowany przez Mieszka Okońskiego przy współpracy Akademii Piłkarskiej Southampton i organizacji Team Spirit Sports Couching….

 

002Miejsce czwarte w zestawieniu najpopularniejszych artykułów minionego roku zajął tekst zredagowany wspólnie przez Marka Niemca i Macieja Turczaka pod tytułem 70. rocznica tragicznej śmierci kpt. „Salwy”. Artykuł zaczyna się tak : „Weekend 16 - 17 września br. w Rudzie Kameralnej i Zakliczynie upłynął w duchu patriotycznym. Obchodziliśmy 70. rocznicę śmierci kpt. Jana „Salwy” Dubaniowskiego. Kulminacyjnym punktem programu rocznicy były niedzielne uroczystości pod pomnikiem przy rudzkiej świetlicy, w trakcie których decyzją Prezydenta RP Andrzeja Dudy kpt. Dubaniowski odznaczony został pośmiertnie Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski…” Artykuł ukazał się 26 września.

 

dozynkiMiejsce piątek w zestawieniu ma mój artykuł pt. 6. Dożynki Gminy Zakliczyn – Stróże 2017. To zapowiedź Dożynek gminy Zakliczyn, które odbyły się 13 sierpnia w Stróżach. Artykuł ukazał się 3 lipca i zaczynał się tak: „Pierwsze Dożynki Gminy Zakliczyn odbyły się w 2012 roku w Filipowicach. Kolejne miejscowości w które gościły delegacje sołectw z wieńcami to: Charzewice, Wesołów, Wróblowice, Paleśnica i teraz czas nadszedł na Stróże….

 

bwodaMiejsce szóste to również mój artykuł pod tytułem „Co się stało z wodą w bloku ?”. Tekst na Zakliczyninfo został opublikowany 4 sierpnia i zaczynał się tak: „Mieszkańcy byłego Domu Nauczycielskiego przy ul. Malczewskiego w Zakliczynie od kilku dni mają pozakręcane krany i zawory, a przed blokiem stoją dwa zbiorniki wody dostarczone przez służby gminne dwunastu żyjącym tutaj rodzinom…

 

mgolobMiejsce siódme to moja informacja o śmierci Marka Gołąba z 6 października pt. Odszedł Marek Gołąb; wybitny sportowiec i patriota z Zakliczyna. Tekst zacząłem w taki sposób: „W nocy z 5 na 6 października 2017 roku w wieku 77 lat zmarł Marek Gołąb. Ceremonia pogrzebowa śp. Marka Gołąba rozpocznie się Różańcem o godz. 11:30, a następnie o godz. 12:00 mszą św. pogrzebową 9 października 2017 roku, w kościele pw. św Idziego Opata w Zakliczynie. Marek Gołąb to brązowy medalista olimpijski z Meksyku, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata (1966 i 1968) oraz dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Europy (1965 i 1966) a także rekordzista świata w wyciskaniu – 168,5 kg w 1966 i jedenastokrotny rekordzista Polski i mistrz Polski (1967).

 

schodyMiejsce ósme zajął fotoreportaż mojego autorstwa z 28 lipca pt. W Melsztynie odkryli schody. Relacja rozpoczynała się w ten sposób: „ Pod koniec lipca ponownie z aparatem fotograficznym odwiedziłem ruiny zamku melsztyńskiego, by zobaczyć jak przebiegają prace zlecone przez Gminę Zakliczyn, a realizowane w Melsztynie przez Pracownię Archeologiczno Konserwatorską Eligiusza Dworaczyńskiego. W artykule „Odkrywanie Melsztyna” pisałem, że być może wykopy prowadzone wokół wieży zamkowej i arkad doprowadzą do odkrycia bramy wjazdowej do zamku. Na razie takich informacji nie mam, ale za to jest inna interesująca, a mianowicie taka, że udało się odkopać schody (bardzo dobrze zachowane) do wieży mieszkalnej (donżonu). Prawdopodobnie schody te były zabudowane budowlą, którą dziś nazwalibyśmy klatką schodową. Odkrycie schodów, to jak na razie najciekawsze odkrycie podczas realizowanych tego lata na wzgórzu melsztyńskim prac…

 

obliczaMiejsce dziewiąte to artykuł z 20 czerwca pod tytułem „Oblicza kobiet w Gwoźdźcu” , którego autorkami są: Ewelina Siepiela, Patrycja Juszkiewicz i Piotr Szumlański. To relacja z imprezy przygotowanej przez Wioskę pod kobiecą ręką i zaczyna się tak: „Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, w Wiosce pod kobiecą ręką można było się rozgrzać i podziwiać iście interesujący i napięty program artystyczny w którym mogliśmy zobaczyć różnorodne kabarety o tematyce kobiecej m.in. „Rozmowę z mężem” w wykonaniu naszej niezawodnej Halinki Machel-Gaury, kobiety o złotym sercu, nie bojącej się żadnego wyzwania, kobiety o wielu twarzach, potrafiącej zmieniać swój strój podczas występów wielokrotnie wcielając się w coraz to zabawniejsze role i zachwycając swoim kunsztem teatralnym niejednego widza…

 

pozarDziesiątkę najpopularniejszych artykułów 2017 roku zamyka moja relacja z 18 sierpnia pod tytułem „Pożar samochodu na Rynku w Zakliczynie.” To informacja opatrzona zdjęciami płonącego samochodu osobowego na zakliczyńskim rynku.

 

W minionym 2017 roku na portalu Zakliczyninfo zamieściliśmy 460 artykułów, których autorami jest kilkadziesiąt osób. Wszystkim piszącym dziękujemy za współpracę i liczymy na ciekawe informacje w nowym 2018 roku. Przypominam jednocześnie, że teksty przyjmujemy w formacie txt.docx natomiast zdjęcia i grafiki w formacie jpg lub png.

 

 

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych