Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

konkurs27 kwietnia br. w Tarnowie rozstrzygnięto powiatową edycję konkursów „Nie wypalaj suchych traw” oraz „Kiedy dzwonię po straż pożarną”. Obydwa adresowane do uczniów szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że w gronie laureatów konkursu znalazła się Emilia Bagińska ze Szkoły Podstawowej w Stróżach, która otrzymała wyróżnienie.

Emilka zwyciężyła w etapie gminnym, którego finał nastąpił rankiem 7 kwietnia w Domu Strażaka w Zakliczynie, co dało jej przepustkę do gali w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Regulamin zakładał, że awansować będą do kolejnego szczebla jedynie laureaci, jednakże Zarząd Gminny OSP postanowił nagrodzić trzy miejsca. Warto podkreślić, że w tym roku konkurs został rozszerzony na całą gminę.

Jury w składzie: Zdzisław Górnikiewicz - przewodniczący, Stanisław Kusiak, Tadeusz Trytek i Marek Niemiec doceniło po wnikliwej analizie następujących autorów i ich prace.

W konkursie „Nie wypalaj suchych traw” wzięło udział 28 uczniów z sześciu gminnych szkół. W grupie „IV klasa SP” pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Banaś z SP Gwoździec, drugie miejsce dla Norberta Dudka z SP Gwoździec, trzecie dla Justyny Perkman z SP Zakliczyn.

W grupie „V klasa SP” zwyciężyła Zuzanna Korczyńska z SP Stróże, drugie miejsce dla Natalii Zych z SP Zakliczyn, trzecie miejsce zajęła Angelika Migdał z SP Zakliczyn.

W grupie „VI klasa SP” triumfowała wspomniana Emilia Bagińska z SP Stróże, 2 m. Marika Pach z SP Zakliczyn, 3 m. Julia Rojek z SP Zakliczyn.

Do konkursu rysunkowego „Kiedy dzwonię po straż pożarną” napłynęły 33 prace z sześciu szkół podstawowych. W grupie „I klasa SP” pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Kochan z SP Faściszowa, 2 m. Piotr Sakłak z SP Wróblowice, 3 m. Radosław Tokarz z SP Gwoździec.

W grupie „II klasa SP”: 1 m. Julia Adamska z SP Faściszowa, 2 m. Małgorzata Guśtak z SP Paleśnica, 3 m. Julia Wolak z SP Paleśnica.

W grupie „III klasa SP”: 1 m. Martyna Martyka z SP Faściszowa, 2 m. Antonina Szpak z SP Faściszowa, 3 m. Magdalena Krupska z SP Paleśnica.

Jak widzimy, w trzech konkursowych grupach triumfowały dziewczęta z Faściszowej, wszak imię patrona szkoły - Jacka Malczewskiego - zobowiązuje.

W ceremonii nagrodzenia laureatów szczebla gminnego obydwóch konkursów wzięli udział - w imieniu pana burmistrza, który ufundował nagrody - inspektor oświaty UM Agnieszka Malisz oraz prezes Zarządu Gminnego ZOSP dh Tomasz Damian i wiceprezes OSP Zakliczyn druhna Ewa Klocek. Upominki otrzymali wszyscy uczestnicy obu konkursów. Całe przedsięwzięcie koordynował dh Łukasz Łach, naczelnik OSP Zakliczyn.

Na zakończenie spotkania przy ul. Browarki gospodarze zademonstrowali nowoczesne zasoby rozbudowanych garaży, druhowie uruchomili też efektownie Mercedesa Atego, wyjeżdżając nim na plac manewrowy, wcześniej wszyscy uczestnicy strażackiej imprezy stanęli w bramie remizy do pamiątkowego zdjęcia.

 Konkursy powiatowe ZOSP Konkursy powiatowe ZOSP Konkursy powiatowe ZOSP
 Konkursy powiatowe ZOSP Konkursy powiatowe ZOSP Konkursy powiatowe ZOSP
 Konkursy powiatowe ZOSP Konkursy powiatowe ZOSP Konkursy powiatowe ZOSP
 Konkursy powiatowe ZOSP Konkursy powiatowe ZOSP Konkursy powiatowe ZOSP
 Konkursy powiatowe ZOSP Konkursy powiatowe ZOSP Konkursy powiatowe ZOSP
 Konkursy powiatowe ZOSP Konkursy powiatowe ZOSP Konkursy powiatowe ZOSP
 Konkursy powiatowe ZOSP   

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.