ksujm

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

weseleSpołeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Piłsudskiego w Zakliczynie obchodziła Święto Szkoły w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. W tym uroczystym dniu Jacek Malczewski został włączony w poczet wybitnych postaci, eksponowanych w Galerii Wielkich Polaków umieszczonej w holu Zespołu. Laudację wygłosił dyr. Adam Zawada ze Szkoły Podstawowej im. Jacka Malczewskiego w Faściszowej. Aktu odsłonięcia tablicy (z biografią i wizerunkiem artysty, tworzącego w latach międzywojennych w dworze lusławickim) dokonał Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Nieco wcześniej włodarze powiatu i miasta nagrodzili wyróżniających się uczniów i ich opiekunów w konkursie "Zakliczyn - moja mała ojczyzna" oraz najzdolniejsze dziewczęta legitymujące się najwyższą średnią ocen, które otrzymały stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/18. Są to: Natalia Pawłowska z Liceum Ogólnokształcącego oraz Katarzyna Matras z Technikum Zawodowego. Uczennice te znalazły się w gronie prymusów, wyróżniających się „szczególnymi osiągnięciami na polu naukowym, artystycznym oraz sportowym, ponadto wyróżniających się szerokimi zainteresowaniami i aktywnie uczestniczących w życiu szkoły” - jak określają kryteria naboru. Uroczysta gala z udziałem naszych stypendystek odbyła się 8 listopada br. w siedzibie Kuratorium Oświaty w Krakowie. Stosowne dyplomy wręczyła uczennicom ZSP Barbara Nowak - Małopolska Kurator Oświaty.

Przemówienie dyr. Krzysztofa Małka, ślubowanie adeptów klas pierwszych na sztandar szkoły i prezentacja szkolnego samorządu, to kolejne punkty programu święta. Do grona pedagogicznego i uczniów zwrócili się, gratulując uzyskanych wyników, i życząc kolejnych sukcesów, starosta Roman Łucarz, przedstawiciel Kuratorium Oświaty i burmistrz Dawid Chrobak. Wśród gości, m. in. Adam Czaplak - wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego, Zofia Górnikiewicz - szefowa gminnego oddziału ZNP i o. Tomasz Michalik - katecheta w SP Faściszowa.

W programie artystycznym zaprezentowali się artyści kilku pokoleń. Scenkę z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego odegrali uczniowie szkoły, wszak mottem uroczystości był cytat z dramatu wieszcza: „A to Polska właśnie…”. Do wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych zachęcał znakomity Chór Nauczycieli i Uczniów z SP Zakliczyn pod dyrekcją Adama Pyrka, doceniony niedawno w prestiżowym konkursie w krakowskiej Filharmonii. Ukazujące sie teksty na ekranie ułatwiały włączenie się widowni do śpiewu.

Na koniec akademii niespodzianka. Na parkiecie pojawili się uczniowie zakliczyńskiej podstawówki z układami, które podziwiano podczas gali 200-lecia istnienia Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich. To nie przypadek, bowiem od dawna szkoła przy ul. Grabina utrzymuje bliskie kontakty z placówką przy ul. Malczewskiego (nazwa ulicy mieści się w konwencji programu święta szkoły, stąd zapewne zaproszenie i z tego powodu); wielu absolwentów „Lanckoronki” trafia do liceum albo technikum w ZSP, by kontynuować edukację.

Wisienką na torcie uroczystości okazało się otwarcie wystawy o Jacku Malczewskim. Następnie gospodarze zaprosili obecnych na wspólny, uroczysty obiad. Do stołu zasiedli byli i obecni nauczyciele, pracownicy warsztatów i obsługi, goście święta, dyrekcja. W odrębnej sali podjęto poczęstunkiem uczniów, którzy uważnie obserwowali wydarzenia na parkiecie hali z wysokości trybuny.

 Święto ZSP Święto ZSP Święto ZSP
 Święto ZSP Święto ZSP Święto ZSP
 Święto ZSP Święto ZSP Święto ZSP
 Święto ZSP Święto ZSP Święto ZSP
 Święto ZSP Święto ZSP Święto ZSP
 Święto ZSP Święto ZSP Święto ZSP
 Święto ZSP Święto ZSP Święto ZSP
 Święto ZSP Święto ZSP Święto ZSP

Adam Czaplak

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych