Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

011„W górach jest wszystko co kocham…” - słowa Jerzego Harasymowicza celnie oddają pasję Krzysztofa Wojnarowskiego, autora wystawy „Między Mnichem a Szatanem. Tatrzańskie światłocienie” prezentowanej w Galerii Poddasze ZCK w ramach Krakow Photo Fringe - projektu ukazującego oryginalne przedsięwzięcia artystyczne w skali Małopolski. Podczas wernisażu ten ceniony redaktor, tłumacz i fotografik zrzeszony w Związku Polskich Artystów Fotografików przybliżył widzom tajniki fotografii górskiej, opowiadał interesująco o swoich wędrówkach w Tatry i noclegach nieraz w ekstremalnych warunkach, o niezwykłym świetle, jakie tylko tutaj występuje; właśnie dla tego unikatowego światłocienia - zapewniał - warto wybrać się w góry. Autor mówił też o „dojrzewaniu”, selekcji i technice tatrzańskich ujęć, pieczołowicie gromadzonych na przestrzeni kilkunastu lat.


Podczas ratuszowego wernisażu w piątek 6 maja z uznaniem jego uczestników spotkała się zaprezentowana przez autora „Krótka historia fotografii tatrzańskiej”, w formie diaporamy, opisująca dokonania najświetniejszych polskich fotografików uwieczniających polskie (i nie tylko) Tatry. Wielu z nich to bliscy przyjaciele autora wystawy.
Atrakcją wieczoru okazał się wydany w roku 2012 album fotograficzno-poetycki „Tatry. Koncert na dwóch”, opracowany wspólnie ze znanym miłośnikiem taternictwa i literatury, Michałem Jagiełłą, ratownikiem TOPR i wieloletnim dyrektorem Biblioteki Narodowej (zmarłym 1 lutego br. w Zakopanem). Jego strofy ilustrują piękno górskiego krajobrazu uchwycone obiektywem Wojnarowskiego.
W rewanżu dyr. Dudzik, witając zacnych gości w progach Galerii, wręczył Krzysztofowi Wojnarowskiemu naszą perełkę, tj. drugie wydanie albumu „Zakliczyn. Piękno światłem malowane” z równie znakomitymi zdjęciami Stanisława Kusiaka, opiekuna Galerii Poddasze ZCK.
Dla zaintrygowanych tytułem: Mnich to szczyt o wysokości 2068 m n.p.m. położony w polskich Tatrach Wysokich, w Dolinie Rybiego Potoku, zaś Szatan to szczyt o wysokości 2421 m n.p.m. położony w słowackich Tatrach Wysokich.
„Tatrzańska” ekspozycja K. Wojnarowskiego w Galerii Poddasze ZCK potrwa do 25 maja br.

Wojnarowski Wojnarowski Wojnarowski
Wojnarowski Wojnarowski Wojnarowski
Wojnarowski Wojnarowski Wojnarowski
Wojnarowski Wojnarowski Wojnarowski
Wojnarowski Wojnarowski Wojnarowski
Wojnarowski Wojnarowski Wojnarowski
Wojnarowski Wojnarowski Wojnarowski
Wojnarowski Wojnarowski Wojnarowski

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.