Przejście do firmy KM-Net

SKO

00212 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu odbył się już IV Przegląd Recytacji Wierszy Pisarzy Polskich. W latach poprzednich recytowano wiersze Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, a w tym roku twórczość Wandy Chotomskiej.

Przed rozpoczęciem części konkursowej, aby troszeczkę zapomnieć o tremie oraz nawiązać do twórców z poprzednich lat, dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami pod opieką wychowawcy zaprezentowali krótką ale zabawną interpretację wiersza Jana Brzechwy „Kaczka dziwaczka”. Cel został osiągnięty wszyscy widzowie świetnie się bawili.

W kolejnej części przedstawiono prezentację multimedialną, która w sposób szczegółowy i interesujący dla dzieci przybliżyła życie i twórczość Wandy Chotomskiej. Autorka ta debiutowała na łamach „ Świata Młodych” w 1949 r., natomiast wspólnie z Mironem Białoszewskim ogłaszała wiesze w „Świerszczyku”. Stworzyła popularny cykl programów telewizyjnych dla dzieci „Jacek i Agatka”. Jest autorką ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży, audycji radiowych i telewizyjnych.

Następnie Pani Dyrektor Szkoły oficjalnie rozpoczęła część konkursową. Z uśmiechem na twarzach i wielką odwagą uczestnicy recytowali wiersze. W tegorocznym Przeglądzie udział wzięli przedstawiciele wszystkich szkół z naszej Gminy. Poziom był bardzo wysoki, co podkreślił Pan Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn, który był obecny podczas Przeglądu. Jury składające się z opiekunów dzieci recytujących wiersze miało bardzo trudne zadanie. Przy ocenie brano pod uwagę dobór repertuaru, długość tekstu, interpretację, ruch sceniczny, emisję głosu, kostium oraz ogólny wyraz artystyczny.

Podczas zliczania głosów uczniowie klasy II pod opieką wychowawcy zaprezentowali układ taneczny, co umiliło czas oczekiwania na wyniki.

Wszyscy uczestnicy Przeglądu są zwycięzcami biorąc pod uwagę fakt, iż zostali wybrani w eliminacjach wewnętrznych w swojej szkole i godnie ją reprezentowali na Gminnym Przeglądzie. Po zsumowaniu punktów zwycięzcami zostali:

I miejsce: Julia Rudnicka wiersz „ Pingwinek” - Zespół Szkolno-Przedszkolny Paleśnica oraz Bartosz Perkman wiersz „Dziura w moście” - Szkoła Podstawowa w Faściszowej

II miejsce : Michalina Koza wiersz „Kokoszki” – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu

III miejsce : Zuzanna Pytko wiersz „ Wiersz dla babci” – Szkoła Podstawowa w Zakliczynie

IV miejsce : Kamila Pawłowska i Maciej Jaszczur wiersz „Kaczka tłumaczka” Szkoła Podstawowa w Stróżach, Gabriela Duda wiersz „ Literki” Niepubliczna Szkoła Podstawowa Wróblowice oraz Julia Jurczyk wiersz „Zapiekanka rapowanka” Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Filipowicach.

Uczestnicy zostali nagrodzeni prezentami oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Na zakończenie wszyscy występujący wraz z opiekunami spotkali się w kawiarence „Wandy Chotomskiej” gdzie oczekiwał na nich poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Serdeczne podziękowania kierujemy do osób przygotowujących uczniów do Przeglądu, do Rodziców i nauczycieli, którzy swoje pociechy przywieźli oraz do Rodziców występujących w przedstawieniu i zaangażowanych w przygotowanie Przeglądu.

Poezja uczy, wzrusza i bawi Poezja uczy, wzrusza i bawi Poezja uczy, wzrusza i bawi
Poezja uczy, wzrusza i bawi Poezja uczy, wzrusza i bawi  

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.