Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

Czytaj więcej: Małopolska (z Małopolska podbiła serca gości swoimi smakami, muzyką ludową, wyjątkowymi warsztatami sztuki ludowej i wieloma innymi atrakcjami. Tak w skrócie można opisać udział Województwa Małopolskiego w Dożynkach Prezydenckich w Spale. Nasz region, w tym wyjątkowym dla wszystkich rolników wydarzeniu, reprezentowała Anna Pieczarka z zarządu województwa oraz Iwona Gibas, wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Czytaj więcej: Małopolskie Dożynki z Golec uOrkiestrąZa nami spektakularne Dożynki Małopolski. Przypomnijmy: najlepszym sołtysem województwa został Andrzej Król z Uniszowej, zaś w kategorii tradycyjnego wieńca dożynkowego zwyciężył orszak z Poręby Radlnej. Naszą gminę reprezentowały pięknie się prezentujące Stróże. Uroczystość rozpoczęła się dziękczynną Mszą św. polową pod przewodnictwem ks. bp. Andrzeja Jeża - Ordynariusza Tarnowskiego. Asystę liturgiczną stanowiła Liturgiczna Służba Ołtarza oraz chór "Cantando Canzoni" i Strażacka Orkiestra Dęta "Filipowice". Przed estradą ustawiono 30 okazałych wieńców z całej Małopolski Wschodniej. Konferansjerki podjęli się pani marszałek Anna Pieczarka oraz Dawid Chrobak - Burmistrz Zakliczyna. Na scenie, przed i po części oficjalnej, pokazali się radośnie heligoniści i harmoniści, skrzyknięci tu bezinteresownie przez lidera i laureata „Sabałowych Bajań” - Tadeusza Malika. Spontaniczny koncert odbył się bez żadnej próby, najmłodszym adeptem heligonki okazał się 4,5-letni Gabryś Żychowski z Woli Stróskiej, zaś najstarszy muzyk to 71-letni Tadeusz Wąs z Gnojnika. Na finał Dożynek energetyczny koncert braci Golców z Milówki i ich super-orkiestry, takich tłumów Zakliczyn chyba jeszcze nie widział!

Czytaj więcej: Arcydzieła sztuki ludowej na dożynkach wojewódzkich w ZakliczynieTo były prawdziwe arcydzieła sztuki ludowej! Tak o prezentowanych wieńcach mówiono podczas dożynek wojewódzkich dla Małopolski wschodniej, które odbyły się w Zakliczynie. Ogłoszono, że tytuł sołtysa Małopolski w tym roku przypadł Andrzejowi Królowi, sołtysowi Uniszowej w gminie Ryglice, a koncert zespołu Golec uOrkiestra zgromadził tysiące osób.

Czytaj więcej: Jeden weekend, dwa wielkie wydarzenia Służby, z którymi współpracujemy, przewidują prawdziwy najazd gości na Zakliczyn w dniach 31 sierpnia i 1 Czytaj więcej: Jeden weekend, dwa wielkie wydarzenia września 2019 roku. Sądząc tylko po ilości odebranych telefonów, to rzeczywiście Zakliczyn może przeżyć w najbliższy weekend prawdziwe oblężenie. W imieniu wszystkich pracujących przy organizacji wydarzeń, a szczególnie służb porządkowych i informacyjnych, proszę o stosowanie się do wskazówek i poleceń. Obok pokazujemy mapkę dojazdu i parkingów. Prosimy nie dzwonić do ZCK w sprawie stoisk z zabawkami, watą cukrową i tym podobnymi – my przyjmowaliśmy stoiska na Jarmark Produktu Lokalnego, tj. potrawy i produkty regionalne, rękodzieło artystyczne, stoiska promocyjne.

Czytaj więcej: Dożynki wojewódzkie w Zakliczynie z Golec uOrkiestra Koncert słynącego z wielu znanych przebojów zespołu Golec uOrkiestra to jedna z atrakcji dożynek województwa małopolskiego, które w najbliższą niedzielę (1 września) odbędą się w Zakliczynie. Swój udział potwierdziło 30 grup wieńcowych z Małopolski wschodniej.

 

W tym roku samorząd województwa małopolskiego postanowił, że dożynki wojewódzkie odbędą się w dwóch miejscach. Dla Małopolski zachodniej zorganizowane zostały 25 sierpnia w Ryczowie w gminie Spytkowice, a dla Małopolski wschodniej zaplanowane zostały na terenie ośrodka sportowo-rekreacyjnego „Kamieniec” w Zakliczynie właśnie w najbliższą niedzielę.

 

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14 Mszą św. polową pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Następnie w obrzędzie dożynkowym weźmie udział 30 grup wieńcowych z powiatów tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, nowosądeckiego, limanowskiego, wielickiego, dąbrowskiego, gorlickiego, proszowickiego oraz krakowskiego.

Czytaj więcej: Podwójne, rekordowe dożynki Województwa Małopolskiego w 2019 rokuDla Małopolski zachodniej Dożynki odbędą się 25 sierpnia na stadionie LKS "Orzeł" w Ryczowie (gmina Spytkowice), natomiast dla Małopolski wschodniej w Zakliczynie na Kompleksie "Kamieniec" 1 września 2019 roku. Już teraz można napisać, że będą to rekordowe dożynki pod względem liczby zgłoszonych grup wieńcowych. Nasi partnerzy organizacyjni z Urzędu Marszałkowskiego zakładali, że w obu imprezach dożynkowych weźmie udział 40 delegacji wieńcowych, tymczasem tylko u nas w Zakliczynie zobaczymy 30 grup wieńcowych z gmin powiatów; tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego, nowosądeckiego, limanowskiego, wielickiego, dąbrowskiego, gorlickiego, proszowickiego i krakowskiego. Już wcześniej o tym pisałem, że najliczniejszą reprezentację wystawiają gminy powiatu tarnowskiego – dodam, że do Zakliczyna przyjadą grupy wieńcowe reprezentujące prawie wszystkie gminy sąsiedzkie, a więc; Gromnik, Ciężkowice, Wojnicz, Dębno, Gródek nad Dunajcem. Nie zdecydowali się na udział w wojewódzkich dożynkach w Zakliczynie nasi sąsiedzi z Czchowa i Pleśnej.

Czytaj więcej: Dożynki wojewódzkie w Zakliczynie – seriws Zakliczyninfo Do 14 sierpnia przyjmujemy zgłoszenia grup wieńcowych z gmin małopolskich (mamy już kilkanaście zgłoszeń), które zostały określone w regulaminie Konkursu Wieńców Dożynkowych Województwa Małopolskiego: http://zakliczyninfo.pl/index.php/dozynki-malopolska/2121-regulamin-konkursu-wiencow-dozynkowych-wojewodztwa-malopolskiego Tego dnia w sali s. Jordana o godzinie 10 – tej rozpocznie się spotkanie sztabu organizacyjnego imprezy, która odbędzie się 1 września na Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym "Kamieniec" w Zakliczynie. Dożynki rozpoczną się o godzinie 14 – tej Mszą świętą polową, a potem nastąpi obrzęd dożynkowy, ogłoszenie wyników plebiscytu na najlepszego sołtysa Małopolski w 2019 roku a następnie występy artystyczne; najpierw kabaretu PAKA, a na finał zespołu Golec uOrkiestra.

I. INFORMACJE OGÓLNE

 

Czytaj więcej: Regulamin Konkursu Wieńców Dożynkowych Województwa Małopolskiego 1. Konkurs Wieńców Dożynkowych Województwa Małopolskiego odbędzie się podczas
XXI Dożynek Województwa Małopolskiego:
25 sierpnia 2019 r. w Ryczowie, w gminie Spytkowice (powiat wadowicki)
1 września 2019 r. w Zakliczynie (powiat tarnowski)
2. Organizatorem konkursu w dn. 25 sierpnia 2019 r. w Ryczowie jest Gmina Spytkowice.
3. Organizatorem konkursu w dn. 1 września 2019 r. w Zakliczynie jest Miasto i Gmina Zakliczyn.

Czytaj więcej: O Dożynkach Województwa Małopolskiego w Zakliczynie na Zakliczyninfo Rozpoczynamy na Zakliczyninfo serwis informacyjny 21. Dożynek Województwa Małopolskiego w Zakliczynie, które odbędą się 1 września 2019 roku. Informacje będziemy podawać sukcesywnie i będą one zamieszczane na naszym portalu pod banerem który widzicie obok.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.