Fotograf z pasją i misją
Stanisław Kusiak – artysta fotografik, członek Związku Artystów Fotografików, a także instruktor Zakliczyńskiego Centrum Kultury i kustosz galerii „Poddasze” w Zakliczynie został uhonorowany nagrodą starosty za swoją wieloletnią działalność twórczą oraz wkład w rozwój lokalnej kultury.
- To wyróżnienie trafia do osoby, która swoja pracą udowadnia, że kultura lokalna ma ogromną wartość. Dzięki takim osobom fotografia staje się nie tylko sztuką, ale także ważnym elementem budowania tożsamości naszej wspólnoty powiatowej - podkreślał starosta Jacek Hudyma.
W uroczystości uczestniczyła również wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tarnowskiego - Irena Kusion, która była inicjatorką wniosku o przyznanie nagrody. Radna podkreśliła, że laureat nie tylko rozwija swoją pasję, ale również uczestniczy w wielu wystawach, promując kulturę w regionie, będąc także inspiracją i wzorem dla młodzieży. W spotkaniu uczestniczyli także wicestarosta Roman Łucarz oraz etatowy członek zarządu - Tomasz Stelmach.
Rzecz jasna my, w Zakliczyńskim Centrum Kultury, bardzo cieszymy się z nagrody Starosty Tarnowskiego dla naszego kolegi z zespołu ZCK i składamy nieustannie gratulacje.
Dziękujemy także wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Tarnowskiego Irenie Kusion, za to że docenia pracę zakliczyńskiego środowiska kultury, aplikując wnioski o kolejne Nagrody Starosty Tarnowskiego. Przypomnę, że zaszczytu tego dostąpili obok Stanisława Kusiaka także Halina Machel i STiF „Czerpok”, Tadeusz Malik i Zakliczyński Klub Małopolskich Heligonistów i Harmonistów oraz dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierz Dudzik.
Odsłony: 572

