Przejście do firmy KM-Net

SKO

skladPowrót rozgrywek piłkarskich w niższych ligach po wiosennym lock down’nie nastąpił w sierpniu. W lidzie okręgowej, w której występuje LKS Dunajec Zakliczyn pierwsza kolejka sezonu 2020/21 została rozegrana 1 i 2 sierpnia. Dunajec Zakliczyn pojechał do Niedomic i po okazałym zwycięstwie nad tamtejsza Unią 6:3 został pierwszym liderem tabeli. To było oczekiwane zwycięstwo, gdyż 3 drużyna poprzedniego, niedokończonego sezonu, mierzyła się z najsłabszą drużyną ligi okręgowej. W minioną niedzielę do Zakliczyna przyjechała Wisła Szczucin - grafika pokazuje skład wyjściowy Dunajca na ten mecz. Po pierwszej połowie wydawało się, że Dunajec gładko i przyjemnie rozprawi się z kolejnym rywalem, bo już w 2 minucie Arkadiusz Sady otworzył wynik spotkania, a w minucie 20 – tej na 2:0 podwyższył Patryk Czermak. Najwyraźniej upał nie sprzyjał forsowaniu tempa, a i trenerzy obu drużyn dokonali maksymalnej, przewidzianej przepisami liczby zmian. Właśnie rezerwowy Wisły Szczucin Dawid Dynak, który pojawił się na murawie stadionu na Kamieńcu na początku drugiej połowy meczu w 59 minucie spotkania, ustalił wynik meczu na 2:1 z rzutu karnego. Dunajec Zakliczyn w dwóch pierwszych kolejkach uzyskał komplet punktów i tylko gorsza różnica bramek powoduje, że zajmuje 3 miejsce w tabeli za Pogórzem Pleśna i Gromnikiem. Po 6 punktów po dwóch kolejkach mają też Polan Żabno i Rzuchowa plasujące się za Dunajcem. W trzeciej kolejce Dunajec pojedzie po punkty do Wojnicza, gdzie 16 sierpnia o godzinie 17 – tej rozpocznie się mecz z miejscową Olimpią.

Do rywalizacji przystąpiły też nasze A-klasowe drużyny piłkarskie rywalizujące w brzeskiej grupie rozgrywek; Jedność Paleśnica i Pogórze Gwoździec. 1 sierpnia piłkarze z Paleśnicy pojechali do Biadolin i wbili gospodarzom 5 bramek tracąc tylko jedną. W tym samy dniu w Gwoźdźcu padł również wynik hokejowy, ale w tym przypadku piłkarze Pogórza Gwoździec i Pagen Gnojnik musieli zadowolić się jednym punktem, bowiem mecz zakończył się remisem 4:4. W drugiej kolejce obie nasze drużyny swoje mecze przegrały; Jedność Paleśnica uległa u siebie Spółdzielcy Grabno 1:2, a Pogórze Gwoździec przegrało 0:3 z Koroną Niedzieliska. Po dwóch kolejkach to właśnie pogromcy naszych drużyn zajmują czołowe miejsca w tabeli, Jedność Paleśnica klasyfikowana jest na 6 miejscu, a Pogórze Gwoździec na miejscu 11. W trzeciej kolejce spotkań 15 sierpnia Paleśnica zagra z Sokołem Maszkienice na wyjeździe, a Pogórze Gwoździec gościć będzie zespół z Łysej Góry.