tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

zajęcia w CharzewicachOdwiedziliśmy już z Zakliczyninfo Kluby Samopomocy Akademii dla Aktywnych w Zakliczynie, Woli Stróskiej i Gwoźdźcu, czyli miejscowościach, gdzie projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Klucz” jest kontynuacją z poprzednich zajęcia klubu w Charzewicach lat. W 2015 roku po raz pierwszy w ramach programu pod nazwą „wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” finansowanego z budżetu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie i budżetu Gminy Zakliczyn realizowanego przez stowarzyszenie „Klucz” Akademia dla Aktywnych zawitała do Charzewic.

Jak już pisaliśmy w poprzednich relacjach, w bieżącym roku jest to forma klubu samopomocy realizowanego dla osób 50+ w integracji z młodzieżą. Zajęcia Klubu Samopomocy Akademii dla Aktywnych w Charzewicach prowadzi Paulina Krakowska i oto jej relacja:

- Spotkania odbywają się w każdy piątek w remizie OSP Charzewice. Na naszych spotkaniach można dużo się nauczyć i dowiedzieć ciekawych rzeczy. Staram się aby spotkania miały charakter różnorodny np. gotujemy różne podczas zajęc w Charzewicach potrawy i pieczemy ciasta. Uczestnicy cotygodniowych spotkań mają okazje podzielić się swoimi doświadczeniami kulinarnymi zdradzić swoje tajne przepisy. Ale to nie tylko zajęcia kulinarne; również wyszywamy, robimy różnego rodzaju ozdoby, nap przykład przed Świętami Wielkanocnymi robiliśmy palmy, kartki i ozdoby świąteczne, zdobiliśmy jaja wielkanocne. Panie bardzo chętnie przystąpiły do wykonywania palm, kwiatów z bibuły czy jaj wykonywanych z cekinów. Na zajęcia przychodzą głównie panie i dzieci. Teraz wykonujemy różnego rodzaju naszyjniki z koralów, bransoletki z koralików, ponadto dla urozmaicenia mamy zajęcia z aerobikiem i spacerami z kijkami nordic walking. Można powiedzieć, że uczestnicy Akademii nigdy się nie nudzą, gdyż staram się, aby zajęcia były dopasowane do zainteresowań i umiejętności uczestników.

Tak to jest w Charzewicach, a ja przypomnę, że spotkania tuta odbywając się co piątek od godziny 17:00. Oprócz czterech klubów samopomocy Akademii dla Aktywnych prowadzonych przez Stowarzyszenie „Klucz” na terenie gminy Zakliczyn prowadzone są cztery kolejne kluby przez dwa inne stowarzyszenia.

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych