tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

ojciecgora21 grudnia 2015 roku o godzinie 19:33 zmarł ojciec Jan Góra. Był dominikaninem, prezbiterem, doktorem teologii, duszpasterzem akademickim. Od 1997 roku organizator Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży na Polach Lednickich. Animatorem ośrodka duszpasterstwa akademickiego "Respublica Dominicana" w Jamnej, Honorowym Obywatelem Gminy Zakliczyn, Poznania i Powiatu Tarnowskiego.

Ojciec Jan zmarł o godzinie 19.33. Poczuł się źle podczas odprawiania mszy świętej. Przeszedł do swojego biura i zasłabł. Msza została niedokończona. Wezwaliśmy pogotowie, lecz akcja reanimacyjna była nieskuteczna. Przyczyną zgonu było zatrzymanie akcji serca – poinformował media Bartłomiej Dobrzyński, rzecznik prasowy Lednicy 2000.

 

W 1966 roku wstąpił do zakonu dominikanów, w latach 1967-1974, studiował w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Ojców Dominikanów w Krakowie, gdzie w 1972 roku złożył śluby wieczyste, a w 1974 roku przyjął święcenia kapłańskie. Przyjaciel młodzieży, gminy Zakliczyn zawsze podkreślał swoje osobiste i rodzinne związki z naszą Gminą.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych