tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

droga w GwoźdźcuNa nowo wykonanych drogach asfaltowych w gminie Zakliczyn wykonano odwierty, aby sprawdzić grubość i skład asfaltu. Taki zapis, z obowiązkowym badaniem jakości wykonanych robót drogowych, będzie odtąd zawsze znajdował się w specyfikacjach przetargowych.

- Chcemy w ten sposób zabezpieczyć interes gminy, czyli naszych mieszkańców. Chcemy mieć pewność, że asfalt ma odpowiednią grubość, że nakładka jest solidna. W naszej gminie muszą być budowane drogi najwyższej jakości – twierdzi burmistrz Dawid Chrobak.

W wielu miejscach w kraju zdarzało się niejednokrotnie, że wykonawcy oszukiwali na ilości wylanego asfaltu. Dlatego odwierty zostały wykonane na obu drogach, które ostatnio zostały zrobione ze środków budżetu województwa małopolskiego tzw. drogi dojazdowe do pól (dawniej FOGR). Są to drogi w Gwoźdźcu (530 metrów za przeszło 83 tys. zł) oraz w Słonej (650 metrów za ponad 120 tys. zł).

Warto też dodać, że zakończył się drugi etap tegorocznego asfaltowania dróg w gminie Zakliczyn, na co wykorzystywane były także częściowo środki z funduszów sołeckich. Teraz wyasfaltowano drogi: Zakliczyn - Łukówka (180 m za prawie 44 tys. zł), w Charzewicach (330 m za 55 tys. 843 zł), Paleśnicy (200 m za 33 tys. 886 zł), Lusławicach (300 m za 48 tys. 829 zł) i Wróblowicach (145 m za 25 tys. 226 zł). Podpisano również umowę na wykonanie nakładek asfaltowych w ramach trzeciego etapu tegorocznego asfaltowania dróg. Do 30 października zostaną wykonane drogi: w Zakliczynie - ul. Polna, w Filipowicach (W 207) i w Faściszowej (G 17).

 Odwierty  Odwierty  Odwierty
 Odwierty   

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych