tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

Sport-starostwoOd kilku lat, na terenie powiatu tarnowskiego, realizowany jest program obejmujący zawody sportowe w ramach upowszechniania sportu dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych. Igrzyska Młodzieży Szkolnej to rywalizacja uczniów szkół podstawowych, Gimnazjada Młodzieży to współzawodnictwo uczniów gimnazjów i Licealiada Młodzieży - szkoły ponadgimnazjalne. Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, działający od 2005 roku, pracownicy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie oraz osoby koordynujące działalność sportu szkolnego w poszczególnych gminach są organizatorami systemu współzawodnictwa sportowego dla ogółu dzieci i młodzieży szkolnej. Są to powszechne zawody, a szansę udziału w nich ma każdy uczeń na miarę swoich możliwości i potrzeb.

Młodzi sportowcy rywalizują w wielu dyscyplinach, za zajęcie w nich miejsc na poszczególnych etapach współzawodnictwa otrzymują punkty i ich suma daje klasyfikację końcową szkół za cały rok szkolny. Wymaga to systematycznego uczestnictwa we wszystkich zawodach, gdyż nieobecność powoduję utratę punktów i szans na wysokie miejsce. 29 września 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Tarnowie w trakcie obrad X Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego, miało miejsce uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Tarnowskiego, za rok szkolny 2014/2015 prowadzonego w ramach „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży Szkolnego Związku Sportowego”. Podsumowania rywalizacji sportowej dokonali Prezes Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Powiatu Tarnowskiego - Edward Cudek oraz Paweł Juśko ze Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Wśród nagrodzonych po raz kolejny znalazły się również nasze szkoły. Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich zajęła drugie miejsce w powiecie tarnowskim, natomiast Gimnazjum im. bł. Krystyna Gondka zajęło trzecie miejsce wśród wszystkich szkół powiatu tarnowskiego. Nasi uczniowie sportowcy najlepsze wyniki osiągnęli w tenisie stołowym i lekkiej atletyce.

Ogółem zostało sklasyfikowanych ponad 150 szkół co tylko potwierdza olbrzymi sukces naszych placówek. Oprócz szkół z Zakliczyna wśród sklasyfikowanych szkół podstawowych na bardzo dobrym 21 miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa z Filipowic a na 45 miejscu Szkoła Podstawowa z Gwoźdźca oraz na 28 miejscu wśród gimnazjów - Gimnazjum w Paleśnicy.

Zostaliśmy nagrodzeni pięknymi pucharami i dyplomami a uczniowie medalami. Nagrody wręczali: Starosta Tarnowski - Roman Łucarz, Wicestarosta Tarnowski - Zbigniew Karciński, etatowy członek Zarządu - Jacek Hudyma i Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń.

Naszą szkołę reprezentowali w czasie tej uroczystości najlepsi sportowcy - uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie: Nikola Pach i Sebastian Rak, młodzi tenisiści stołowi MLUKS GULON Zakliczyn, członkowie kadry województwa małopolskiego młodzików. Obecny był również dyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie Józef Gwiżdż i nauczyciel wychowania fizycznego Ryszard Okoński.

Wyniki współzawodnictwa sportowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej: 1. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie, 2. Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie, 3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej         , 4. Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Wojniczu, 5. Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gromniku, 6. Szkoła Podstawowa im. Bronisława Czecha w Pleśnej.

Wyniki współzawodnictwa sportowego w ramach Gimnazjady Młodzieży: 1. Publiczne Gimnazjum im. Św. Kingi w Wojniczu, 2. Publiczne Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Tuchowie, 3. Gimnazjum im. bł. Krystyna Gondka w Zakliczynie, 4. Gimnazjum Publiczne im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Pleśnej, 5. Publiczne Gimnazjum w Ciężkowicach, 6. Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Ks. Władysława Kowalczyka w Woli Rzędzińskiej.

Wyniki współzawodnictwa sportowego w ramach Licealiady Młodzieży: 1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Tuchowie, 2. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku, 3. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie.

 Podsumowanie sezonu w Starostwie Powiatowym  Podsumowanie sezonu w Starostwie Powiatowym  Podsumowanie sezonu w Starostwie Powiatowym
 Podsumowanie sezonu w Starostwie Powiatowym  Podsumowanie sezonu w Starostwie Powiatowym  Podsumowanie sezonu w Starostwie Powiatowym

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych