tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

WarsztatyI zjazd warsztatowy w ramach projektu „Wiatr Wolności – Wymarsz”

W ubiegły weekend odbyły się pierwsze zajęcia warsztatowe z zakresu teatru w ramach II edycji projektu „Wiatr Wolności” przygotowanego przez tarnowski Teatr Nie Teraz w ramach Małopolskiego Programu Obchodów 100-lecia I wojny światowej. Młodzi adepci sztuki teatralnej pod okiem instruktorów wykonywali podstawowe ćwiczenia ruchowe, głosowe, dykcyjne.

Teatr2Cykl warsztatów teatralnych "Wiatr Wolności - Wymarsz" skierowany jest do dwóch grup: młodzieży szkolnej z gmin Tuchów i Zakliczyn oraz dorosłych z gminy Szerzyny. Należy nadmienić, że tym razem projekt zakłada wzmocniony aspekt integracji międzypokoleniowej, poprzez ostateczne spotkanie dwóch grup warsztatowych – młodzieży i dorosłych. Efektem miesięcznej pracy obu grup będzie widowisko oparte na tekście Juliusza Kadena-Bandrowskiego „Piłsudczycy”, w którym nie zabraknie pieśni legionowych i innych z gruntu polskich, katolickich i patriotycznych akcentów.

Dwudniowe zajęcia, podzielone na bloki warsztatowe prowadzone były przez reżysera Tomasza A. Żaka oraz aktorów Teatru Nie Teraz: Agnieszkę Rodzik, Magdalenę Zbylut, Przemysława Sejmickiego i gościnnie Seweryna Partyńskiego.

W roli autorytetu wystąpił Mirosław Majkowski – prezes Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K., członek stowarzyszenia ObronaNarodowa.pl, który opowiedział o żywiole przygotowywanych przez siebie widowisk, ich edukacyjnym i artystycznym wymiarze, a także poprowadził zajęcia z musztry i podstaw samoobrony.

Teatr3Organizatorzy: Teatr Nie Teraz, Stowarzyszenie Nie Teraz, Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Partnerzy: Gmina Tuchów, Gmina Zakliczyn, Gmina Szerzyny, Wydawnictwo Capital, Małopolski Instytut Kultury.

Koordynator projektu: Magdalena Zbylut.

https://www.facebook.com/nieterazteatr/videos/vb.1403667413179793/1702076723338859/?type=2&theater

www.nieteraz.pl

www.facebook.com/nieterazteatr

www.youtube.com/user/nieterazteatr

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych