Baner festiwalu

 

017Moc atrakcji, zdrowo i bardzo aktywnie na imprezie sportowo-rekreacyjnej w Paleśnicy. Uczestniczyli w niej dzieci, młodzież oraz dorośli, którzy na co dzień uczestniczą w zajęciach na paleśnickim orliku oraz bardzo licznie zaproszeni goście z okolicznych miejscowości. "Dzień Sportu na Orliku 2021" to projekt organizowany przez Fundację Orły Sportu i dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Orlik w Paleśnicy znalazł się wśród 100 orlików, które zostały wyróżnione i otrzymały dofinansowanie na organizację tego wydarzenia.


Organizatorem imprezy był animator Robert Kraj, Szkoła Podstawowa w Paleśnicy, Parafialny Klub Sportowy Jedność Paleśnica oraz wolontariusze. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Pan Dawid Chrobak oraz Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim w Zakliczynie w osobie Pełnomocnik Burmistrza Pani Monika Kulak.


Po uroczystym otwarciu i przedstawieniu wizji oraz celu ogólnopolskiego projektu pt. „Dzień Sportu na Orliku” nastąpiło powitanie uczestników i przedstawienie szczegółowe programu wydarzenia. Następnie przeprowadzono wspólną rozgrzewkę dla wszystkich uczestników imprezy, która miała charakter ogólnorozwojowy. Podzielono uczestników na rywalizujące drużyny. W bloku gry i zabawy w drużynach rywalizowano w wyścigach z przeszkodami, w berkach, w sztafetach sprawnościowych, sztafetach z przeszkodami, w przeciąganiu liny. Rozegrano rywalizację w zbijaka, w „piłka parzy”, w rzucie „gumowcem na odległość” , slalomem z piłką, „kółko i krzyżyk” w zespołach, rzut lotkami do tarczy, rzuty do celu, zabawy z elementami piłki nożnej, siatkowej i koszykowej .


020Rozegrano pasjonujący turniej międzypokoleniowy w Boule oraz Mölkky. Osobny blok stanowiły „Podwórkowe Gry i Zabawy Naszych Dziadków”: gry o charakterze międzypokoleniowym, które zapewniły zaangażowanie rodziców, seniorów, ich wnuków oraz dzieci i młodzieży. Rozegrano „mecz międzypokoleniowy” w dwa ognie, piłkę nożną oraz „rzucankę siatkarską”.


Przeprowadzony został także dla uczestników zajęć pokaz ze szczegółowym instruktażem korzystania z siłowni plenerowej w Otwartej Strefie Aktywności, która zlokalizowana jest przy orliku w Paleśnicy. Uczestnicy bardzo licznie korzystali z możliwości aktywności fizycznej na urządzeniach siłowni plenerowej. Zaprezentowano i wspólnie rozegrano liczne turnieje w gry które dla wielu na początku wydały się „egzotyczne” jak Mölkky /fińskie kręgle/ oraz uwielbiana prze Francuzów oraz mieszkańców Beneluksu /Belgia, Holandia, Luksemburg/ gra w Boule /Pétanque/. Dokonano prezentacji klubów sportowych PKS „Jedność” Paleśnica, „Dunajec” Zakliczyn, WKS Siemiechów.


001Na imprezę zaproszono rodziny z dziećmi z okolicznych miejscowości, ale także z sąsiednich gmin Gromnika, Ciężkowic, Pleśnej którzy chętnie przyjeżdżają na orlik w Paleśnicy . Uczestnicy byli zachwyceni pomysłem i realizacją projektu, byli aktywni, zaangażowani i radośni.


Mecze drużyn międzypokoleniowych zapewniły kibicom niezapomniane emocje, wiele zabawnych sytuacji, które powodowały salwy śmiechu ze strony kibiców i zawodników. Bardzo dużo pracy miał sędzia meczu, który w bardzo tolerancyjny i wyrozumiały sposób oceniał zagrania. Rywalizacja w wymiarze sportowym była pasjonująca i wyrównana. Wszyscy z olbrzymim poświęceniem walczyli o piłkę i należy zaznaczyć w większości skutecznie. Wspaniała była atmosfera całej imprezy, utrzymana w duchu rywalizacji sportowej, zasad fair play i kulturalnego zachowania. Cała impreza przebiegła w przyjaznej i radosnej atmosferze święta sportowego. Zorganizowane zostało bardzo obfite wyżywienie dla wszystkich uczestników wydarzenia, organizator zadbał, aby było ono bardzo zdrowe.


Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki, medale a dla zwycięzców rozgrywek zostały wręczone pamiątkowe puchary. Gorące podziękowanie dla wszystkich uczestników za ich radość, aktywność, zaangażowanie oraz bardzo mile wspólnie spędzony czas na aktywności fizycznej.

 

9/orlik 9/orlik 9/orlik
9/orlik 9/orlik 9/orlik
9/orlik 9/orlik 9/orlik
9/orlik 9/orlik 9/orlik
9/orlik 9/orlik 9/orlik
9/orlik 9/orlik 9/orlik
9/orlik 9/orlik  

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.