Baner festiwalu

 

mFundacjaMamy to! Z przyjemnością informujemy, że zgłoszone przez Szkołę Podstawową im. Świętego Jana Pawła II w Filipowicach projekty „Z tabliczką mnożenia za pan brat”  i „ Oswajamy potęgi i pierwiastki” otrzymały dofinansowanie. W VIII edycji mPotęgi – programu grantowego fundacji mBanku grantami nagrodzono 161 projektów z całej Polski. Dofinansowanie otrzyma 91 projektów kierowanych do uczniów klas 4-6 i 70 projektów dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja prowadzona przez mBank przeznaczy na granty, wyniesie blisko 943 tys. zł.

 

Projekt „Z tabliczką mnożenia za pan brat” przeznaczony jest dla uczniów z klas 4 – 6 – wysokość dofinansowania 4810 zł. Celem projektu jest usprawnienie tabliczki mnożenia i dzielenia liczb w zakresie 100 poprzez poznanie różnych metod zapamiętywania. Doskonalenie sposobów mnożenia i dzielenia liczb zakończonych zerami oraz algorytmów pisemnego mnożenia i dzielenia liczb. Jak również zdobywanie umiejętności współpracy w grupie. Projekt przeznaczony jest dla uczniów i zakłada udział w zajęciach praktycznych połączonych z teorią pozwalającą poznać techniki i metody sprawnego mnożenia i dzielenia. W ramach projektu przewidziane jest spotkanie rodziców wraz z dziećmi w szkole w celu przeprowadzenia wspólnych gier i zabaw z tabliczką mnożenia i dzielenia. Uczniowie w trakcie spotkań zdobywają punkty, które na podsumowaniu będą mogli wymienić na nagrody rzeczowe( przybory szkolne i pomoce dydaktyczne). Kulminacją projektu jest przeprowadzenie Turnieju Tabliczki Mnożenia i Dzielenia i wyłonienie w każdej klasie Mistrza i Wicemistrza Tabliczki.

 

Projekt „Oswajamy potęgi i pierwiastki” przeznaczony jest dla uczniów z klas 7 – 8 – wysokość dofinansowani 7430 zł. Celem projektu jest doskonalenie i utrwalenie sposobów działań na potęgach i pierwiastkach. Zdobywanie umiejętności współpracy w grupie. Wdrożenie do samodzielności, samokontroli i samooceny. Współpraca w grupie rodzic-dziecko oraz stworzenie gry planszowej poświęconej działaniom na potęgach i pierwiastkach. Projekt przeznaczony jest dla uczniów i zakłada udział w zajęciach praktycznych połączonych z teorią pozwalającą poznać zasady działań na potęgach i pierwiastkach. W ramach zajęć stworzą grę planszową. W projekcie przewidziane jest spotkanie rodziców wraz z dziećmi w szkole w celu przeprowadzenia wspólnych gier i zabaw, w których wykorzystają nabyte umiejętności. Uczniowie w trakcie spotkań zdobywają punkty, które na podsumowaniu będą mogli wymienić na nagrody rzeczowe (przybory szkolne i pomoce dydaktyczne). Kulminacją projektu jest przeprowadzenie Turnieju mPotęgi i mPierwiastka i wyłonienie w każdej klasie Mistrza i Wicemistrza Turnieju.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.