Baner festiwalu

 

kiermasz dla Zuzi 125 lipca będzie miał miejsce kiermasz ciast i innych smakołyków, a także pamiątek, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na konieczną operację dla Zuzi Kornaś mieszkanki Stróż, która cierpi na rzadką genetyczną chorobę. Zuzia urodziła się 02.09.2014r. w 37 tygodniu ciąży bliźniaczej. Już od urodzenia zaczęły pojawiać się coraz to nowe niepokojące objawy. Narastające problemy z karmieniem, wymioty opóźniony rozwój. W wieku 8 miesięcy u Zuzi rozpoznano Zespół Costello (jest to bardzo rzadka choroba genetyczna).

 

Dla Zuzi drugim domem stał się szpital. Ciągłe wizyty u wielu specjalistów - kardiologa, gastrologa, ortopedy, chirurga dziecięcego, nefrologa, diabetologa, okulisty, laryngologa, dermatologa, neurologopedy, rehabilitanta. Większość wizyt, zabiegów, rehabilitacji oraz turnusów opłacamy sami, prywatnie co się wiążę z bardzo dużymi kosztami. Rodzina dziewczynki cały czas walczy o lepszy rozwój Zuzi poprzez rehabilitację metodą Vojty, dodatkowo kilka razy w roku wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne. Zuzia narażona jest na wiele chorób wynikających z Zespołu Costello. Karmiona jest bezpośrednio do żołądka przez gastrostomię odżywczą (PEG). Od 2018 roku zaczęły się problemy z chodzeniem. Narastające zwapnienia, deformacje w obrębie stóp, sztywniejące i skracające się ścięgno Achillesa coraz bardziej utrudniają chodzenie i sprawiają ogromny ból Zuzi.

 

Pojawiła się szansa żeby pomóc Zuzi. Dr Radler z wiedeńskiej kliniki zgodził się operować stopy Zuzi. Wstępne koszty operacji i kolejnych konsultacji to 10 000 EURO. Niestety trzeba się liczyć z tym, że Zuzia będzie musiała zostać na oddziale intensywnej terapii, co spowoduje, że koszty drastycznie wzrosną. Termin zabiegu został wyznaczony na 18.08.2021 r. w klinice w Wiedniu. Oprócz organizowanego kiermaszu można dokonać wpłaty na portalu:

 

https://zrzutka.pl/tuudcy?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button.

 

Każda wpłata, udostępnienie czy cegiełka w postaci zakupu ciast na organizowanym kiermaszu jest dla Zuzi szansą na lepsze życie bez bólu.

 

kiermasz dla ZuziOrganizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do pomocy przy pieczeniu ciast oraz innych słodkości. Wszystkie chętne osoby, które chcą dostarczyć ciasta organizatorzy zapraszają w sobotę 24 lipca od godziny 8.00 do remizy w Zakliczynie, do remizy w Stróżach, do remizy w Gwoźdźcu od godziny 14 oraz do remizy w Wróblowicach od godziny 16.00.

 

W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra, razem możemy więcej. Zapraszamy wszystkich 25 lipca na stoiska ze słodkościami we wskazanych na plakacie miejscach.

 

żródło: https://zrzutka.pl/tuudcy?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.