Przejście do firmy KM-Net

SKO

ZF GwoździecPrzedstawiamy artystów, którzy zaprezentują się publiczności podczas najbliższej niedzieli. Zespołu Folklorystycznego Gwoździec przedstawiać nie trzeba. O naszych wspaniałych tancerzach i kapeli pisaliśmy z przyjemnością wielokrotnie. ZF Gwoździec pojawi się na estradzie na Kamieńcu już o godzinie 13:30.

 

A oto pozostali twórcy. Na początek Gwiazda Wieczoru 16. Święta Fasoli.

Gooral2Gooral is…

Gooral mógł najprawdopodobniej zasłynąć w 2003 roku remiksem „Whola lotta love” Led Zeppelin. Demówka z utworem dostała się w ręce kultowego radia Bis. Ktoś umieścił utwór na liście przebojów. Z tego co pamięta Gooral, utwór zadebiutował na drugim miejscu i to bylo jedyne notowanie dla tego utworu. Gooral do dzisiaj się zastanawia czy prośba zdjęcia go z anteny to był szacun dla Led Zeppelin czy zwykły strach…

Popularność zaczął zdobywać po założeniu Psio Crew, za które dostał m.in najlepszy debiut od Piotra Metza i Machiny, grając na Sziget, Colours of Ostrava czy w Porgy and Bess. Potem zrobił Etno Elektro. Jego muzyką reklamował sie Heineken Opener i Coke festival, na których to festiwalach grał równocześnie z Prince i Keny Westem, zapełniając koncerty kilkutysiecznym tłumem. Później Owsiak zaproponował bielszczaninowi współpracę z Mazowszem i Woodstock drugi raz oszalał. Dlaczego drugi raz można zobaczyć na jednym z najpopularniejszych filmow na YouTube z tego festiwalu http://www.youtube.com/watch?v=-qZWl0oyWBc - „Kto zajmuje się muzyką w tym kraju i go dziś tu nie ma, ten jest podwójna d… z uszami” – powiedział Jurek Owsiak po występie Goorala z Mazowszem.

Teraz Gooral wydaje wraz z menagerem Łukaszem Adamczewskim we własnej wytwórni Kardiogram Tune płytę „Better Place”, pieczętując współpracę z Anną Wiosną Rogowską i Maciejem Kamerem Szymonowiczem, po wspólnych wystepach m.in. u boku Woodkid czy Foreign Beggears. Wczesniej udźwiękowił film Franka Hurleya „South” z 1919 roku, udowadniajac, że potrafi nie tylko grać jako hadliner prawie godzine bisów w Düsseldorfie, ale także stworzyć ścieżkę ambientową do filmu.

Obecnie pracuje m.in nad interpretacją Marka Grechuty, a przerwę w jego trasie koncertowej można bylo zauważyć ostatni raz 6 lat temu, zaraz po odejściu z Psio Crew, czego do dziś żałuje Maciej Szajkowski z „Kapeli ze wsi Warszawa”.

Gooral nie powiedzial ostatniego zdania, a raczej dopiero „jak jasny gwint” rozkręca się…

Oficjalne plyty Goorala:

„Szumi Jawor Soundsystem” (Psio Crew) – 2007 (Nominacje do Fryderykow, 3 miejsce na Nowej Tradycji),

Muzyka do filmu Franka Hurleya “South” z 1919 roku – 2009,

„Ethno Elektro” – 2011,

Gooral & Mazowsze dvd i cd – 2013,

„Better Place” – premiera sklepowa 18 styczen 2014.

 

siklawaSiklawa - na góralską nutę

Zespół działa od 2007 roku ku uciesze miłośników mocnej, góralskiej nuty, z elementami rocka, reggae i jazzu. Energia i moc tradycji połączona z nowoczesnym brzmieniem, a do tego dwie niesamowite wokalistki i sztab fachowców od dobrej muzy w składzie. Jest nas siedmioro w porywach do ośmiu plus menago i nasz nieoceniony „busiarz” Maro - tak naprawdę techniczny, tourmanager i takie tam! Dzisiejsza Siklawa to:logo

Dyrektor muzyczny i lider bandy - Marcin Gacek, potocznie zwany "Gacmanem", co to i śpiewa i na smykach gra!

Danusia i Gosia Szeliga - czyli nasze słowiczki

Maciej Gruchacz „Grucha” - gitara

Mateusz Cudzich - bass

Mariusz Koziołkiewicz „Mario" - klawisze i wokal

Kamil Cudzich - perkusja na zmianę z Michałem Dzioboniem „Dziabongiem”

Pochodzimy w 80 proc. z Podhala, a dokładnie - New Targ, pozostałe 20 proc. to klawiszowiec z Rzeszowa i menago z Bieszczad!

Od samego początku ewoluujemy nieustannie i pewnie na tym co jest w chwili obecnej się nie skończy. Nasze motto na dziś: - Jesteśmy zespolem, który nie musi być finalistą MBTM!

 

Trzy KoronyTrzy Korony – śladami Klenczona

Pod koniec 1969 roku konflikt pomiędzy Sewerynem Krajewskim a Krzysztofem Klenczonem był już znany publicznie. Na początku następnego roku, w Warszawie, w hotelu, odbyło się głosowanie nad tym, który z liderów CzG ma pozostać. Krzysiek był przekonany, iż zostanie dalej w zespole. Niestety, sprawy potoczyły się inaczej i koledzy wybrali Seweryna. Tak więc Klenczon rozpoczął solową karierę. Początkowo nagrywał sam, lecz później stworzył nowy zespół. Zespół na miarę tamtych czasów - grający muzykę ostrzejszą. Grupę nazwano Trzy Korony 2000, powstała w marcu 1970 roku. Jej menedżerem został Andrzej Olechowski. W jej skład wchodzili:

Krzysztof Klenczon - lider, śpiew, gitara elektryczna

Ryszard Klenczon (kuzyn) - gitara elektryczna i hawajska

Grzegorz Andrian - gitara basowa, śpiew

Marek Ślazyk - perkusja (były muzyk grupy Wawele)

Brzmienie grupy nie było jeszcze wypracowane. Pierwszymi nagraniami były piosenki "Ludzie wśród ludzi", "Kronika podróży" i "10 w skali Beauforta". Pierwszą piosenką debiutowali. Natomiast "10 w skali..." było już nagrane po raz trzeci. Otóż jest pięć wersji tej piosenki - pierwsza z Czerwonymi Gitarami, druga z muzykami sesyjnymi, trzecia z Trzema Koronami, czwarta z zespołem Ryszarda Kruzy i piąta nagrana także przez Trzy Korony 2000, ale już bez Krzysztofa. Pierwsze występy grupy m. in. w Telewizyjnej Giełdzie Piosenki na festiwalach w Kołobrzegu, Sopocie i Opolu zaznaczył na rynku pozycję grupy, ale nie była ona mocna. Ludzie czepiali się. Ponoć na jednym z koncertów zostali przyjęci bardzo chłodno. Przecież Klenczon to już był ktoś w polskiej muzyce, miał na swoim koncie sukcesy, nagrody, a tu nagle taka zniewaga i brak akceptacji. Wcale nie lepiej wyglądało wynagrodzenie Trzech Koron - płace byłe wręcz śmieszne.

Po krótkim czasie Marek Ślazyk odchodzi. Zastępuje go Piotr Stajkowski. Grupa zaczeła nagrywać w pierwszej połowie 1970 roku. Początkowo były to piosenki dla Polskiego Radia. Materiał na longplay'a Trzy Korony 2000 przygotowały w czerwcu 1971 r. Znalazły się na nim udane piosenki. Była to jedyna płyta, która na dodatek nie została pozytywnie oceniona i przyjęta. Warto zwrócić uwagę na nią z kilku względów: piosenki są zróżnicowane, są kawałki ostrzejsze, ballady, prostsze piosenki. Słucha się tego bardzo przyjemnie. Popularność grupy w tym czasie nie była zła; w rankingu najlepszych wykonawców 1971 r. zajęli czwarte miejsce. Część nagrań powstała dla radia. Nie wszystkie się ukazały (w jakiejkolwiek formie) do dziś np. "Legia gola" albo "Popatrz prawdzie w oczy". Powstały też teledyski do "Kroniki podróży" i "Retrospekcji". Rok 1972 był już ostatnim w historii zespołu. W ramach 10-lecia Niebiesko-Czarnych, Trzy Korony 2000 zagrały serię koncertów pt. "Nie przejdziemy do historii". Były to już pożegnalne koncerty, ostatni z nich odbył się w Sali Kongresowej w PKiN. Zarejestrowali też kilka piosenek i... Krzysztof wyemigrował do USA. Grupa próbowała działać dalej z Marią Głuchowską, jako wokalistką, ale nic z tego nie wyszło. I tak jesienią 1972 przestała istnieć, aż do 2005 roku, gdy w styczniu reaktywowano zespół.

Obecny skład zespołu:

Jerzy Aniszewski - gitara, wokal

Adam Mielczarek - bas, wokal

Jacek Leśniewski - perkusja, wokal

Jacek Pluskota - klawisze

Jak widać, podczas 16. Święta Fasoli zaprezentują się znakomici artyści. Niezwykłe wrażenia – gwarantowane. Grupy nagłaśnia WB Sound Studio Bogusława Wróbla. Zapraszamy więc na Kamieniec, będzie świetna zabawa!

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.