Baner festiwalu

 

000Koło Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie "Wróblowianki" i Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie "Pod bocianim gniazdem" wraz z jednostkami OSP w Wróblowicach i Stróżach zachęcają wszystkich do przyłączenia się do akcji zbierania nakrętek, które następnie zostaną przekazane rodzicom chorych i niepełnosprawnych dzieci, a środki uzyskane ze sprzedaży nakrętek są przeznaczane na ich leczenie i rehabilitację.

 

 

Worki czy kartony z nakrętkami już nie muszą zalegać w naszych domach. 004 Można je przynieść do pojemników, idąc do pracy, na zakupy czy na spacer. Jeden z pojemników w kształcie serca zlokalizowany jest już od miesiąca przy remizie OSP we Wróblowicach a od kilku dni kolejny został zamontowany przy Remizie OSP w Stróżach. Członkowie KGW i Strażacy zachęcają do zapełniania pojemników nakrętkami i w ten sposób do okazania wsparcia chorym dzieciom i ich rodzinom. Zwłaszcza w czasie wiosennych porządków można dołączyć do akcji, nas to nic nie kosztuje a dla rodziców chorych dzieci to konkretne wsparcie, które przedkłada się na poprawę zdrowia i funkcjonowania ich dzieci.

 

Akcja zbierania nakrętek dotychczas skupiała się głównie w środowisku szkolnym i przedszkolnym, może ze względów proekologicznych bądź prężnie działających szkolnych kół wolontariatu ale ogranicznia pandemiczne i przejście na zdalną naukę niestety znacznie zmniejszyły jej zasięg.

Wraz z ograniczeniami i przejściem na zdalną naukę powstały kolejne inicjatywy i punkty przyjmowania nakrętek w naszej gminie i nie tylko. Rodzice Zuzi Kornaś mieszkanki Stróż, która choruje na rzadką chorobę genetyczną (Zespół Costello ), wraz z przyjaciółmi w połowie grudnia zaangażowali kolejne punkty zbiórki plastikowych nakrętek, m.in. Urząd Miejski w Zakliczynie, Urząd Gminy w Dębnie, szkoły i przedszkola oraz niektóre sklepy, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Akcja była promowana na portalach społecznościowych, włączyły się do niej również szkoły podstawowe z poza naszej gminy.

 

003Koło Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie "Pod bocianim gniazdem" zachęcają szczególnie mieszkańców Stróż i miejscowości ościennych do zapełnienia serca przy remizie w Stróżach,  gdyż zbiórka nakrętek dedykowana jest dla Zuzi Kornaś - mieszkanki tego sołectwa.

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.