idzi 001W miniony weekend 13 i 14 lutego wiele się działo w naszej gminie w związku ze zbiórką dla chorego Marcelka Kubali, a tymczasem do naszych zakliczyńskich kościołów zawitała kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej - Patronki Robotników, replika krzyża nowohuckiego oraz  relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

 

 

 

Od niedzieli 20 września 2020r. Region Duszpasterstwa Ludzi Pracy Małopolski Wschodniej, który obejmuje całą diecezję tarnowską, przejął na jeden rok przewodnictwo w ramach tegoż duszpasterstwa. Znakiem tego było uroczyste przyjęcie na Jasnej Górze od diecezji rzeszowskiej kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników, repliki krzyża nowohuckiego oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które obecnie peregrynują po parafiach naszej diecezji.

 

Trwająca peregrynacja stanowiła dogodną okazję do wzmożonej modlitwy za ludzi pracy i ich rodziny, o zachowanie miejsc pracy i wzmocnienie etosu pracy, o sprawiedliwość społeczną, a także o ustanie pandemii.

Obraz w raz z relikwiami rozpoczął peregrynację w dekanacie zakliczyńskim w sobotę 13 lutego w kościele św. Idziego Opata w Zakliczynie a w niedzielę przybył do kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Anielskiej przed wieczorną mszą świętą. W poniedziałek o godz. 16.00 odmówiono Koronką do Bożego Miłosierdzia i pożegnano obraz oraz relikwie, a następnie przewieziony do kościoła parafialnego w Siemiechowie.

 

peregrynacja peregrynacja peregrynacja
peregrynacja peregrynacja peregrynacja
peregrynacja peregrynacja peregrynacja

 

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.