swieta2020bm

001 wypoyczalnia

Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych (SFOP) uruchomiła bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Wypożyczalnia działa przy „Centrum aktywizacji i opieki seniora” w Kończyskach. Inwestycję zrealizowano dzięki dofinansowaniu unijnemu w ramach projektu pn. „CAOS+ Centrum Aktywizacji i Opieki Seniora Plus”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

 

 

Z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego mogą korzystać nieodpłatnie mieszkańcy trzech gmin: Zakliczyn, Wojnicz i Gromnik.

Mieszkańcy tych gmin będą mogli wypożyczać następujący specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny: wózki inwalidzkie, kule łokciowe, chodziki, balkoniki, łóżka elektryczne, krzesła toaletowe, materace, poziome rowery rehabilitacyjne. Sprzęt jest komfortowy w użyciu, może być wykorzystywany zarówno w domu jak i na zewnątrz. Wózki inwalidzki, kule ortopedyczne oraz chodziki, wykonane są z lekkich materiałów, ale jednocześnie posiadają solidną konstrukcję.

 

Osoby potrzebujące mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo. Po stronie wypożyczającego leży zapewnienie transportu celem odbioru i zwrotu wypożyczonego sprzętu.

Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji sprzętu rehabilitacyjnego. Rezerwacji można dokonywać osobiście lub telefonicznie pod numerem telefonu 14 66 52 095 z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. W przypadku nieodebrania sprzętu rehabilitacyjnego w umówionym czasie rezerwacja wygasa.

 

Teraz dostępność sprzętu nie będzie trudnością dla osób, które ze względów finansowych nie mogły sobie pozwolić na zakup lub komercyjne wypożyczenie. Dzięki tej inwestycji osoby mające problem z poruszaniem się, z różnymi niepełnosprawnościami czasowymi lub trwałymi, seniorzy czy osoby po kontuzjach uzyskają pomoc w codziennym funkcjonowaniu.

 

Sprzęt rehabilitacyjny wypożyczany będzie osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Szczegółowe informacje o zasadach wypożyczania sprzętu udzielane są pod numerem telefonu 14 6652095 oraz w Centrum aktywizacji i opieki seniora w Kończyskach.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.