swieta2020bm

m pogorzelcy siedliska 768x605W ostatnim czasie już kilka razy docierała do nas wiadomość o pożarze budynku mieszkalnego i utracie zdrowia a nawet życia przez jego mieszkańców. Również naszą gminę doświadczyła potęga tego żywiołu podczas pożaru w Borowej, który wybuchł na początku października ubiegłego roku. W minioną środę w Siedliskach koło Bobowej spłonął dom drewniany, siedmioosobowa rodzina pogorzelców  straciła w pożarze jednego z jej członków i cały dorobek życia. Mają tylko to w czym zdążyli wyjść z płonącego domu. Ich babci, 62-letniej Pani Teresie nie udało się opuścić domu. Jej ciało znaleźli podczas dogaszania strażacy.

 

 

O pomoc w organizacji pomocy dla rodziny z Siedlisk zwróciła się do nas przyjaciółka rodziny, która koordynuje działania pomocowe. W tej ogromnej tragedii możemy im dzisiaj pomóc finansowo lub przekazując dary na miejsce zbiórki.

Matka z dziećmi, którzy zdołali uciec z płonącego domu znajdują się u swojej rodziny. Dziadek, Pan Eugeniusz trafił z obrażeniami do szpitala. Dwójka dzieci Pani Agnieszki ze względu na swoją niepełnosprawność nie mieszka z nimi w domu. Wszyscy jednak potrzebują pomocy, ich rzeczy osobiste, przedmioty codziennego użytku doszczętnie strawił ogień.

Aby pomóc rodzinie, która ucierpiała w pożarze został utworzony Społeczny Komitet z osób zaufania publicznego, który przy ścisłej współpracy z Burmistrzem Bobowej oraz Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje zbiórkę pieniędzy. Utworzono w tym celu specjalny rachunek bankowy:

62 8797 1013 0010 0170 2729 0001
Bank Spółdzielczy w Grybowie Oddział Bobowa
Tytuł wpłaty: darowizna
Wpłaty w kasie realizowane będą bezpłatnie


Członkowie najbliższej rodziny uruchomili także zbiórkę internetową:
Pomoc Pogorzelcom z Siedlisk – https://zrzutka.pl/pnk2ae

Ponadto zorganizowane zostały punkty przyjmowania darów:

Punkt zbiórki darów w Siedliskach skład budowlany „Hydrotech” czynny w godzinach od 9.00 do 16.00 osoba nadzorująca Pani Agnieszka Jamróz
Punkt zbiórki darów w Gorlicach przy ul. Kołłątaja 6, czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 11.00 do 22.00, zaś w niedziele od 14.00 do 22.00.

W pierwszej kolejności potrzebna jest odzież oraz obuwie (zimowa jak i letnia). Niezbędne są artykuły spożywcze, które posiadają długi termin ważności (np. cukier, herbata, kawa, mąka, kasza, ryż, makaron, olej), a także artykuły kosmetyczne i szkolne. Przydadzą się również ręczniki, kołdry, poduszki, zabawki, sprzęt AGD oraz akcesoria do kuchni, łazienki.

Rozmiarówka poszkodowanych:

chłopiec lat 8: odzież 128/134 cm, rozmiar buta 34/35
dziewczyna lat 11: odzież 134/140 cm, rozmiar buta 35 – dziecko jest niepełnosprawne potrzebuje także papmersów medycznych S+
dziewczyna lat 12: odzież 140/146 cm, rozmiar buta 36 – dziecko jest niepełnosprawne niezbędne będzie pilne zakupienie aparatu słuchowego oraz okularów
dziewczyna lat 13: odzież 152/156
mama dzieci: odzież rozmiar S, rozmiar buta 36/37
tata dzieci: odzież rozmiar L
dziadek: odzież adekwantna dla mężczyzny 60+, rozmiar M/L, rozmiar buta 38/39

Na chwilę obecną trwają ustalenia dotyczące lokalizacji punktu zbiórki darów na terenie Zakliczyna. Po zorganizowaniu miejsca na punkt zbiórki niezwłocznie podamy na naszej stronie adres. Zachęcamy do wsparcia i pamiętajmy, że dobro wraca.

 

źródło: http://bobowa24.pl/2021/01/po-domu-zostaly-zgliszcza-stracili-tez-babcie-pomozmy-pogorzelcom-z-siedlisk-tv/

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.