Baner festiwalu

 

LSO 001Coraz częściej słychać wypowiedzi o kryzysie w Kościele czy też stwierdzenia, że po bierzmowaniu młodzież ucieka z Kościoła.  Pewnie często tak jest, ale na szczęście nie jest to normą.

 

 

 

 

Przykładem na potrzebę odnalezienia swojego miejsca w Kościele przez młodych ludzi może być grupa młodych chłopców z obu zakliczyńskich parafii, LSO 002której bardzo zależało na tym, by móc czytać Słowo Boże w kościele i chociaż kurs lektorski planowano zorganizować dopiero w przyszłym roku, to został on przyspieszony i sprawnie przeprowadzony w czasie ferii zimowych. Kandydaci na lektorów mieli zajęcia zarówno z formacji liturgicznej, które prowadzili ceremoniarze z parafii Matki Bożej Anielskiej, biblijnej i duchowej  przybliżonej przez gwardiana i proboszcza tut. parafii - o.Ariela Krzywdę, jak również fonetycznej przeprowadzone przez doświadczonego pedagoga - Panią Ewę Potępę.

 

LSO 003Po ukończeniu kursu, w niedzielę 17 stycznia w kościele Matki Bożej Anielskiej nowym lektorom błogosławieństwa udzielił ks. Wiesław Biedroń, dekanalny duszpasterz Liturgicznej Służb Ołtarza. Siedmiu z nich służy na co dzień w parafii Matki Bożej Anielskiej a czterech  w parafii św. Idziego Opata.

 

 

W niedzielny wieczór diecezjalna telewizja internetowa Synaj.tv zakończyła głosowanie w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową, DSM 001 do którego została zgłoszona szopka z kościoła św. Idziego Opata w Zakliczynie przygotowana przez Dziewczęcą Służbę Maryjną. Ostateczny wynik głosowania internetowego zakończył się III miejscem dla dziewcząt z zakliczyńskiego DSM.

 

Zarówno nowym lektorom, jak i dziewczętom z Dziewczęcej Służby Maryjnej serdecznie gratulujemy zapału i kreatywności, a przede wszystkim podtrzymywania tradycji i ubogacania lokalnych wspólnot parafialnych swoją obecnością i zaangażowaniem. Za osiągnięciami dzieci idą zazwyczaj wsparcie i poświęcenie rodziców, dlatego również rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wychowawczych oraz dużo radości i dumy z osiągnięć młodego pokolenia.

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.