swieta2020bm

galaTVP Polonia od 1995 r. przyznaje doroczne nagrody „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”. W tym roku szczególnym dla nas wszystkich, TVP Polonia pragnęła uhonorować nagrodą Polaków, którzy w czasach pandemii troszczyli się o innych, dając wyraz swej niezwykłej solidarności z najbardziej potrzebującymi. Kandydatów do nagrody mogli zgłaszać widzowie w ramach akcji TVP Polonia „Wielkie Serca Polaków”. Laureatami są ludzie zasłużeni dla kultury, sztuki, edukacji i sportu, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozsławienia Polski i Polaków na całym świecie.

 

To prestiżowe wyróżnienie, tym razem trafiło również do bohaterów czasu pandemii. Zamknięci w domach, otworzyli swoje serca, niosąc bezinteresowną pomoc. W walkę z pandemią włączyło się wiele organizacji polonijnych, duszpasterstwa, harcerze i uczniowie polskich szkół.Katarzyna

W niedzielę 27 grudnia na kanale telewizyjnym TVP Polonia o 20.35 mogliśmy śledzić Galę Wielkie Serca Polaków, podczas której  wręczano nagrody "Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju" osobom i organizacjom, które w szczególny sposób wykazały się troską o najuboższych w czasie pandemii.

 

Wśród laureatów znaleźli się też rodzeństwo Katarzyna Mróz ze Zdoni i Amadeusz Sarnecki obecnie mieszkający w Nowym Sączu wraz z narzeczoną Narisą obywatelką Tajlandii, którzy byli inicjatorami i koordynatorami akcji Polacy Pomagają. Dzięki tej akcji udało się zebrać ponad 60 tys. zł i przeznaczyć na przygotowanie i wydanie ok. 15 tys. posiłków dla mieszkańców wyspy Phuket w Tajlandii, której gospodarka opierająca się głównie na turystyce, została całkowicie sparaliżowana podczas wybuchu pandemii  koronawirusa. Poniżej przedstawiamy koordynatorów całej akcji pomocowej.

 

NarisaNarisa Vahab od urodzenia mieszka na tajskiej wyspie Phuket. Mówi w 3 językach - tajskim, angielskim oraz chińskim (uczy się również polskiego). Zna potrzeby lokalnych mieszkańców i koordynuje działania na miejscu ze wsparciem lokalnych osób.

 


Katarzyna Mróz prowadzi swoją firmę, na co dzień mama 4 dzieci, żona, od lat aktywnie angażuje się w pomoc charytatywną. Zajmuje się sprawami organizacyjnymi,  koordynowaniem akcji, współorganizuje akcje Polacy Pomagają.

 

Amadeusz
Amadeusz Sarnecki - pracuje zdalnie i zajmuje się pozycjonowaniem stron www oraz tworzeniem start-upów. Sporo podróżuje, odwiedził 6 kontynentów, ukończył bieg maratoński oraz działa charytatywnie. Współorganizuje akcje Polacy Pomagają.

team

 

 

Działają jako silny zgrany zespół, który łączy wspólny cel, nieść pomoc tam gdzie jest potrzebna. Każda osoba z trójki koordynatorów posiada własną pracę i przychody, na niesienie pomocy poświęcają swój wolny czas i robimą to z pasją i zaangażowaniem. Pomaganie jest jak widać mocną stroną naszych rodaków. Dzięki otwartości serc, zangażowaniu i ofiarności setek darczyńców pomoc ciągle płynie do Tajlandii.

 

Poniżej link do fragmentu gali:

https://www.facebook.com/polacypomagaja/videos/159022225971250

 

pp pp pp
pp pp pp
pp pp pp
pp pp pp
pp pp pp

 

  

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.