swieta2020bm

ryszard pagaczSzef tarnowskich struktur Prawa i Sprawiedliwości oraz przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej zastąpi na stanowisku wicewojewody Zbigniewa Starca, który zrezygnował ze stanowiska. Ryszard Pagacz jest bliskim współpracownikiem senatora prof. Włodzimierza Bernackiego, który niedawno został wiceministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także szefa okręgowych struktur PiS, posła Wiesława Krajewskiego.

 

 

W Radzie Miejskiej radny pracował w trzech komisjach: Komisji Porządku Publicznego, Skarg, Wniosków i Petycji i Komisji ds. Nazewnictwa Ulic i Placów Publicznych. Ryszard Pagacz był dotąd kierownikiem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnowie. Jako tarnowianin wicewojewoda Pagacz jest pierwszym wicewojewodą od czasu likwidacji województwa. Jak mówi, podjął się tego zadania, by Tarnów bardziej dowartościować. W Radzie Miasta najprawdopodobniej radnego Pagacza zastąpi radna ubiegłej kadencji, Jolanta Żurowska.

Wicewojewoda Ryszard Pagacze ma 61 lat i jest mieszkańcem dzielnicy Piaskówka. Ma wykształcenie wyższe magisterskie na Wydziale Mat-Fiz-Tech w Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny). Ukończył też studia podyplomowe z marketingu w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie oraz pozyskiwanie funduszy z Unii Europejskiej w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

 

żródło: https://www.rdn.pl/news/ryszard-pagacz-wicewojewoda-malopolski

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.