Baner festiwalu

 

004 lgdKolejny projekt grantowy jaki był realizowany przez Lokalną Grupę Działania Dunajec – Biała dotyczył małej infrastruktury turystyczno - rekreacyjnej.  Jego celem było zwiększenie dostępu do oferty czasu wolnego na obszarze LGD Dunajec-Biała. Projekt realizowany był z zakresu rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej. Kwota przyznana na realizację całego projektu w tym 5 zadań grantobiorców wynosiła łącznie 99 953,00 zł.  

 

 
W ramach tego projektu grantowego założono realizację pięciu ważnych zadań z zakresu rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury 002 lgd turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej. Z możliwości wsparcia skorzystało pięć podmiotów, które w każdej z gmin należących do LGD wykonało małą infrastrukturę sprzyjającą rozwojowi turystyki i rekreacji obszaru. Zadania realizowane były przez 2 podmioty z Gminy Zakliczyn Koło Gospodyń „Wróblowianki”, Ochotnicza Straż Pożarna w Charzewicach oraz Gminę Pleśna, Stowarzyszenie „Panieńska Góra”, Stowarzyszenie „Rozwój Wsi Pławna”.1. Koło Gospodyń „Wróblowianki”

005 lgd„Turysto, usiądź pod mym dachem...” – budowa altany turystyczno-wypoczynkowej to kolejne zadanie zrealizowane w ramach projektu grantowego pn. Zwiększenie dostępu do oferty czasu wolnego na obszarze LGD Dunajec-Biała poprzez rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej. Koło Gospodyń „Wróblowianki” w ramach realizacji zadania wybudowały altanę wraz z ławkami i stołem, który zapewni pełen odpoczynek dla mieszkańców i turystów odwiedzający obszar LGD Dunajec – Biała.

Altana wybudowana w Wróblowicach przy drodze głównej obok remizy cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów. Dzięki zrealizowaniu tego zadania zwiększyła się oferta spędzania czasu w aktywny sposób.

 

 


2.
Ochotnicza Straż Pożarna w Charzewicach

Dzięki zaangażowaniu miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej 003 lgd w Charzewicach powstała altana służąca społeczności lokalnej. Obiekt rekreacyjno-turystyczny małej infrastruktury będzie służył podczas lokalnych spotkań, imprez aktywizujących społeczność. Altana zlokalizowana przy OSP w Charzewicach stała się miejscem do spędzania czasu wolnego na naszym obszarze. Dzięki zamieszczonej tablicy z mapą turyści mogą zlokalizować ciekawe punkty na naszym terenie, wybrać się w dalszą podróż a mieszkańcy poznać mniej znane atrakcje.

      „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”

   

 

 

 

 

 

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.