Baner festiwalu

 

szp 001W sobotę 14 listopada została otwarta Baza Rodzin w projekcie Szlachetna Paczka realizowanym od 20 lat przez Stowarzyszenie Wiosna z Krakowa. Oczywiście i w tym roku, pomimo przeszkód związanych z szalejącą epidemią koronawirusa, w Zakliczynie znalazła się grupa Wolontariuszy chętnych do niesienia pomocy rodzinom w potrzebie.

 

 

Liderem Rejonu Zakliczyn nad Dunajcem został Tomasz Krakowski, na codzień zawodowo pracownik socjalny, a  z zamiłowania wolontariusz i społecznik o wielkim sercu. Obecnie w naszym rejonie działa 16 wolontariuszy i na dzień dzisiejszy trwają odwiedziny u zgłoszonych rodzin, jest ich jak narazie 45 w tej edycji, ale każdego dnia wolontariusze trafiają do kolejnej rodziny, która potrzebuje pomocy. Rejon działa na obszarze kilku gmin, obecnie odwiedzane są rodziny z gmin Ciężkowice, Czchów, Dębno, Gromnik, Gródek nad Dunajcem, Rzepiennik Strzyżewski i oczywiście Zakliczyn.

 

Ciągle jest wiele miejsc, do których jeszcze nie dotarli wolontariusze. Na pomoc czekają ubogie rodziny, samotni seniorzy, chorzy i niepełnosprawi czy dotknięci przez los ludzie. Dzięki zaangażowaniu i bezinteresownej pracy Wolontariuszy oraz pięknym sercom Darczyńców wiele rodzin otrzyma nie tylko pomoc materialną ale również nadzieję na lepsze jutro i motywację do  pokonywania trudności na codzień. Szlachetna Paczka to przede wszystkim spotkanie z drugim człowiekiem. Zaangażowanie darczyńców zmienia los potrzebujących - ale również ich samych. Czytając historie rodzin paczkowych, zaczynamy inaczej patrzeć na to, co mamy. Dostrzegamy, że mimo codziennych trudności mamy też wiele szczęścia, i że warto się tym szczęściem dzielić, zwłaszcza z tymi, którzy mają go mniej. Bo razem możemy więcej!

 

Ta edycja jest inna niż zwykle, od czasu wybuchu pandemii nauczyliśmy się wiele, m.in. pracować i uczyć się zdalnie, robić zapasy w zaopatrzeniu domu, szkolić się lub spotykać ze znajomymi online, zwracać większą uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych czy świętować na odległość ważne i mniej ważne uroczystości.

Koordynatorzy programu dołożyli wszelkich starań, żeby tegoroczną formułę dostosować do przepisów sanitarnych i zadbać o bezpieczeństwo rodzin, wolontariuszy i darczyńców. Wypracowano procedury bezpieczeństwa, organizując Szlachetną Paczkę w odpowiednim reżimie sanitarnym. Standardy przeprowadzenia programu są dostosowywane do zmieniających się warunków i wytycznych. 

 

Zachęcamy do włączenia się w projekt, bo w każdym z nas tkwi moc czynienia dobra. Darczyńcom może zostać każdy, wystarczy wejść na stronę internetową https://www.szlachetnapaczka.pl/, poznać potrzeby i marzenia wybranej rodziny oraz wspólnie z przyjaciółmi czy bliskimi przygotować dedykowaną pomoc.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.