Baner festiwalu

 

flaga1W związku z dynamicznym rozwojem sytuacji epidemiologicznej i wprowadzeniu kolejnych ograniczeń, tegoroczne obchody Święta Niepodległości zostały ograniczone i dostosowane do panujących warunków.

 

Z godnie z planem w kościele parafialnym p.w. św. Idziego w Zakliczynie zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny, następnie Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn złoży wiązankę kwiatów pod pomnikiem Poległych i Pomordowanych za Wolną Ojczyznę na zakliczyńskim rynku.

 

 

Ze względu na fakt, że w  zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 5 osób a odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m, zrezygnowano ze wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego na zakliczyńskim rynku.

 

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Zakliczyn do włączenia się w projekt "Niepodległa do hymnu" poprzez zaśpiewanie hymnu państwowego w samo południe 11 listopada, lecz  tym razem w gronie rodzinnym. Pomoże nam w tym Mazurek Dąbrowskiego nagrany przez Kapelę "Opatkowice", który dostępny jest na naszej stronie internetowej i na kanale YouTube Zakliczyńskiego Centrum Kultury.

Przypomnijmy sobie jakim sukcesem było odzyskanie niepodległości w 1918 roku i świętujmy chociaż w ten symboliczny sposób 102. rocznicę tego wydarzenia.

Zapraszamy do udziału w konkursie na rodzinne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Zachęcamy, aby  przesłać nagrania z tego wydarzenia do naszej redakcji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do północy 11 listopada. Dla tych z Państwa, którzy jako pierwsi z 10 szczęśliwców nadeślą materiały filmowe, przygotowaliśmy specjalne upominki patriotyczne.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.