11112020m

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

Promesa 1Samorząd Zakliczyna otrzymał promesę wysokości 720 tys. zł na remont drogi gminnej w miejscowości Słona o łącznej długości 1,4 kilometra. Z przyznanych środków finansowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych gruntownie wyremontowany zostanie odcinek drogi gminnej w Słonej na Suchą Górę do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1393K Ciężkowice – Jastrzębia – Zdonia.

W rezultacie wniosku wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, złożonego do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, małopolskim samorządom zostały przyznane pieniądze w wysokości przeszło 10 mln zł na realizację w 2020 roku zadań związanych z remontem lub odbudową obiektów komunalnej infrastruktury technicznej uszkodzonej w tym roku.

 

 

Zadanie, które otrzymało najwyższe dofinansowanie to remont drogi w Słonej. Gmina Zakliczyn dostała na ten cel 720 tys. zł (80 procent kosztów inwestycji). Przetarg na to zadnie został już ogłoszony.  promesa

- Polski rząd regularnie wspiera samorządy, które borykają się ze skutkami klęsk żywiołowych. Ostatnio przyznane środki z rezerwy celowej trafią do małopolskich samorządów, które ucierpiały podczas tegorocznych nawałnic. Remonty i odbudowy dróg gminnych i powiatowych są szczególnie istotne dla mieszkańców. Dlatego mimo szeregu zdań realizowanych w związku z pandemią dokładamy wszelkich starań, aby udzielić samorządom wsparcia w tym zakresie – powiedział wojewoda Łukasz Kmita.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych