uzm

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

 

wsdStu dziesięciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie rozpoczęło nowy rok akademicki i formacyjny. Na pierwszym roku jest 26 kandydatów do kapłaństwa.

„Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” – takie jest hasło nowego roku, które ogłosił biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas Mszy św. w seminaryjnej kaplicy.

Pragnę podkreślić wartość Eucharystii nawiązując do roku duszpasterskiego w Polsce. Chcemy skoncentrować się na Eucharystii, która jest źródłem, szczytem życia chrześcijańskiego i podstawą formacji do kapłaństwa – dodaje biskup.

To 199. rok formacji w tarnowskim seminarium.

 

Jest radość z nowych powołań, na pierwszym roku mamy 26 alumnów – mówi rektor ks. Jacek Soprych. – To dla nas wielka radość i wdzięczność Panu Bogu za każdego kandydata. Jest w nich odwaga, żeby pójść za Chrystusem i realizować powołanie, które odkrywają w sercu – podkreśla.

 

Alumni, jak mówią chętnie wrócili do seminarium i rozpoczynają czas nauki i formacji.

Jest radość ze spotkania i powrotu do seminaryjnej wspólnoty. My alumni roku piątego będziemy się przygotowywać do święceń diakonatu, więc to będzie ważny rok – mówi alumn Dawid Basta. Diakon Piotr Ryndak dodaje, że to już ostatnie przygotowania do święceń kapłańskich i czas na kończenie pracy magisterskiej.

 

Nowy rok formacyjny będzie też przygotowaniem do jubileuszu 200-lecia istnienia tarnowskiego seminarium, który będzie obchodzony w przyszłym roku.

 

źródło informacji: Portal Diecezji Tarnowskiej,

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych