swieta2020bm

Ks. dr hab. Jan Bartoszek został Duszpasterzem Parlamentarzystów i Samorządowców Diecezji Tarnowskiej. Wcześniej nie było takiej funkcji.

bartoszek - Powołanie przez Biskupa Tarnowskiego Diecezjalnego Duszpasterza Parlamentarzystów i Samorządowców Diecezji Tarnowskiej jest realizacją postulatu jaki był wyrażany przez samorządowców podczas ubiegłorocznego adwentowego dnia skupienia. Jest to też forma troski Biskupa Tarnowskiego o ludzi oddanych służbie lokalnej społeczności. Duszpasterstwo dedykowane tej grupie osób wypełniających zadania wypływające z mandatu społecznego ma integrować i wspierać duchowo osoby pełniące w naszym regionie ważne funkcje społeczne, wykonujące obowiązki związane z dużą odpowiedzialnością i stresem oraz narażeniem na krytykę społeczną - dodaje ks. Bartoszek.

 

W diecezji tarnowskiej jest ok. dwóch tysięcy samorządowców.

 

W ramach Duszpasterstwa zainteresowani samorządowcy i parlamentarzyści z regionu będą mogli wziąć udział w rekolekcjach zamkniętych, wspólnej pielgrzymce do sanktuarium św. Kingi – patronki samorządowców, które znajduje się na terenie naszej diecezji w Starym Sączu oraz korzystać na co dzień ze wsparcia duchowego swojego duszpasterza.

 

Zdaniem ks. Bartoszka dobrze się składa, że powołanie Duszpasterza dla parlamentarzystów i samorządowców przypada w roku setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej i setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, który bardzo mocno uświadamiał nam, że „wszyscy jesteśmy powołani do służenia dobru wspólnemu”.

 

Ks. Bartoszek od lat współorganizował dni skupienia dla samorządowców będąc zastępcą dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

 

źródło informacji: diecezja.tarnow.pl

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.