11112020m

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

 

boberW niedzielę 2 lutego br. o godz. 10.30 w Świetlicy Wiejskiej w Lusławicach odbyło się Walne Zebranie Członków MUKS Jordan. W czasie zebrania podsumowano działalność Klubu w roku 2019 w tym realizację małego grantu pn. Zakliczyńska Akademia Szachów, wręczono nagrody zwycięzcom Zakliczyńskiej Ligi Szachowej 2019 , dyskutowano na temat dalszej przyszłości klubu i planowanych przedsięwzięciach w nadchodzącym roku. Najważniejszym celem zebrania był wybór nowych władz Klubu na kadencję 2020- 2022. Prezesem Klubu na kolejną kadencję został jednogłośnie wybrany - Paweł Bober. W Zarządzie pomagać mu będą: wiceprezes Sławomir Gilar i Skarbnik Tomasz Gądek. Pełnomocnikiem WZC został Szymon Kras. Komisja Rewizyjna będzie pracowała pod przewodnictwem Roberta Ogórka, którego będą wspierać: Jacek i Oskar Soskowie. Po zebraniu zawodnicy zjedli bigos i strogonowa przygotowanego przez prezesa, a ufundowanego przez Sławomira Gilara.

 


Tuż po Walnym odbyły się, tradycyjnie już, Mistrzostwa Miasta i Gminy Zakliczyn w szachach błyskawicznych P-5. Była to już 7 edycja Mistrzostw zapoczątkowanych w 2014 roku. Po 9 rundach emocjonujących i pełnych niespodzianek partii szachowych zwycięzcą okazał się Robert Ogórek . Jest to pierwsze zwycięstwo Roberta w tych mistrzostwach,we wcześniejszych edycjach 4-krotnie kończył rywalizację na podium (2 razy drugie miejsce i 2 razy trzecie). Drugie miejsce zajął Sławomir Gilar - mistrz ze zeszłego roku. Podium uzupełnił zwycięzca mistrzostw sprzed 2 lat - Kazimierz Świerczek. Najlepszą zawodniczką, po raz kolejny, okazała się Kinga Świerczek. Najlepszym juniorem został Oskar Soska. Zwycięzcy otrzymali puchary ufundowane przez prezesa Klubu., dyplomy ufundował Sławomir Gilar , nagrody rzeczowe zostały zakupione ze środków własnych Klubu. Serdecznie podziękowania kierujemy do pani Sołtys Anny Czermak za bezpłatne udostępnienie świetlicy do gry i wspaniałą współpracę z Klubem.

 

Bober zwycięzcą Zakliczyńskiej Ligi Szachowej po raz 4 z rzędu

Dobiegła końca 12 już edycja rozgrywek Zakliczyńskiej Ligi Szachowej 2019. Po raz 4 z rzędu najlepszym szachistą okazał się Prezes Klubu -Paweł Bober . Poprzednio triumfował on w Lidze w latach 2015 ( wspólnie z Mirosławem Stecem) , 2017 i 2018. Jest to potwierdzenie dominacji Pawła na domowym podwórku. Paweł Bober wyrównał osiągnięcie Kamila Miczka , który także triumfował w Lidze czterokrotnie (2007, 2009, 2010,2011). Dotychczas to Kamil prowadził w ilości wygranych z rzędu miał ich na koncie 3 w latach 2009- 2011. Drugą lokatę w tegorocznej edycji uzyskał Sławomir Gilar. Podium uzupełnił Kazimierz Świerczek. Najlepszą kobietą okazała się po raz trzeci z rzędu - Kinga Świerczek . Kinga kontynuuje rodzinną tradycję gdyż najlepszymi kobietami ligi były także jej siostry: Katarzyna i Karolina. Najlepszym juniorem został Oskar Soska.

 

Szachiści uczcili Niepodległość w Krakowie

W dniu 11 listopada grupa 13 zawodników Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Szachowego JORDAN w Zakliczynie udała się do Krakowa na Szachowy Turniej Niepodległości 11x11x11. Szachiści w ten sposób uczcili 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorem tego turnieju jest Krakowski Klub Szachistów- jeden z najstarszych w grodzie Kraka. Turniej ten jest bardzo ciekawy ze względu , że wszystko w nim toczy się wokół liczby 11: 11 rund, tempo P-11 , wpisowe 11zł jak dodamy do tego dzień rozgrywania zawodów 11.11 i godzinę rozpoczęcia rywalizacji : 11.11 to więcej komentarza nie potrzeba. Turniej jest zgłoszony do FIDE i można na nim uzyskać ranking ELO. Taki ranking na tym turnieju uzyskali następujący szachiści: Paweł Bober , Sławomir Gilar, Robert Ogórek, Kazimierz Świerczek, Janusz Gębarowski , Jacek Soska , Michał Świerczek i Szymon Świerczek. Ranking uzyskany w zeszłorocznej edycji podwyższyli: Mirosław Stec i Adrian Rolka. Wyjazd na turniej finansowany był z dotacji Urzędu Miejskiego w Zakliczynie i realizowany w ramach zadania pn. :Zakliczyńska Akademia Szachów.

 szachy  szachy  szachy
 szachy  szachy  szachy

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych