tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

 

001Rozpoczęła się kampania sprawozdawcza w jednostkach OSP w gminie Zakliczyn. Jako pierwsza rozliczała się za działalność w ubiegłym roku jednostka OSP w Gwoźdźcu, a miało to miejsce 11 stycznia 2020 roku w tamtejszym Domu Strażaka. Prezes gwoździeckiej jednostki Stanisław Nadolnik zabiegał o pierwszeństwo, bo też były ku temu powody i było się czym chwalić. Powody do dumy to kolejne prace remontowe w Domu Strażaka sfinansowane solidarnie z programu "Małopolskie remizy" i przez Gminę Zakliczyn skutkujące adaptacją strychu na magazyn strojów i rekwizytów ZF "Gwoździec", organizacja Dożynek Gminy Zakliczyn i przy tej okazji upiększenie terenu przed Domem Strażaka i wreszcie wzbogacenie się o nowoczesny sprzęt, z pewnością pomocny w akcjach ratowniczych, czyli profesjonalny quad finansowany przez Fundusz Sprawiedliwości.

 

 

006Nic dziwnego, że prezes Nadolnik rozesłał blisko 150 zaproszeń na walne zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gwoźdźcu. Na te zaproszenia odpowiedzieli m.in.: wiceminister zdrowa Józefa Szczurek – Żelazko, poseł na Sejm RP Piotr Sak, reprezentanci samorządu powiatowego Irena Kusion i Józef Gwiżdż, władze samorządowe z burmistrzem Dawidem Chrobakiem (strażakiem w tutejszej jednostce), a także władze strażackie oraz delegacje zaprzyjaźnionych jednostek OSP. Zanim strażacy i ich goście usiedli przy stole, odbyła się uroczystość przekazania kluczyków do quadów (obok gwoździeckiego stanął też quad przeznaczony dla jednostki OSP w Filipowicach). Honor przekazania kluczyków przypadł Piotrowi Sakowi – który w Zjednoczonej Prawicy reprezentuje Solidarna Polskę, a szefem owej jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro – dysponent Funduszu Sprawiedliwości. Wiceminister Szczurek – Żelazko też aktywnie w tej ceremonii uczestniczyła. By quady dobrze i długo służyły ochotnikom zadbał ks. Rafał Cisowski – proboszcz tutejszej parafii, który poświęcił pojazdy.

 

Podczas zebrania obok sprawozdań, podziękowań, gratulacji dla strażaków z Gwoźdźca od gości, padła tez propozycja, aby wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko objęła osobistym patronatem Zespół Folklorystyczny "Gwoździec" – z tą prośbą wystąpił prezes jednostki OSP w Gwoźdźcu i jednocześnie wiceszef Rady Miejskiej w Zakliczynie Stanisław Nadolnik.

 

Fotorelację z wydarzenia dla Zakliczyninfo przygotowała Ewelina Siepiela.

 

 gwozdziecw gwozdziecw gwozdziecw
 gwozdziecw gwozdziecw gwozdziecw
 gwozdziecw gwozdziecw gwozdziecw
 gwozdziecw gwozdziecw gwozdziecw
 gwozdziecw gwozdziecw gwozdziecw
 gwozdziecw gwozdziecw gwozdziecw
 gwozdziecw gwozdziecw gwozdziecw
 gwozdziecw gwozdziecw gwozdziecw
 gwozdziecw gwozdziecw gwozdziecw
 gwozdziecw gwozdziecw gwozdziecw

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych