tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

opludow5 stycznia 2020 roku w siedzibie Stowarzyszenia "Bez barier" w Zakliczynie na ulicy Spokojnej 1 odbyło się Spotkanie Opłatkowe członków Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz sympatyków Stronnictwa. Spotkanie, które poprowadził Ryszard Ochwat, rozpoczęło się od wspólnego śpiewania kolęd. Potem, ksiądz Paweł Mikulski – proboszcz parafii pw. św. Idziego opata, poświęcił opłatki, którymi zebrani przełamali się składając sobie życzenia noworoczne. Wśród gości spotkania byli; wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Krakowie dr hab. Stanisław Sorys, wiceprezes Zarządu Powiatowego PSL w Tarnowie Wacław Majewski, honorowy obywatel Gminy Zakliczyn Kazimierz Korman, a także byli szefowie zakliczyńskiego samorządu gminnego; Jerzy Soska (burmistrz) i Józef Wojtas (przewodniczący Rady Miejskiej).

 

sorysStanisław Sorys łączący obecnie pracę naukowo – dydaktyczną na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie z mandatem radnego Województwa Małopolskiego mówił dużo o zagrożeniach ekonomicznych w Polsce, odniósł się także do problemów, którymi żyją mieszkańcy Małopolscy, a w szczególności Subregionu Tarnowskiego.

 

Z kolei Ryszard Ochwat pełniący funkcję prezesa Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa w swoim wystąpieniu skupił się na dziedzictwie legendarnego chłopskiego przywódcy z Wierzchosławic, jego roli jako premiera rządu Rzeczpospolitej w pokonaniu bolszewickiej nawałnicy w roku 1920. Ochwat mówił o tym w kontekście 100 rocznicy Cudu nad Wisłą. Cytując życzenia, jakie przekazał z uchodźstwa w Czechosłowacji w roku 1947 Wincenty Witos, nawiązał do życzeń prezesa PSL Władysława Kosiniaka – Kamysza, który w nadchodzących wyborach będzie ubiegał się o urząd Prezydenta RP.

 oplatekl oplatekl oplatekl
 oplatekl oplatekl oplatekl
 oplatekl oplatekl oplatekl
 oplatekl oplatekl oplatekl
 oplatekl oplatekl oplatekl
 oplatekl oplatekl oplatekl

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych