tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ciągnikZakład Usług Komunalnych otrzymał do transportu ścieków nowy ciągnik uznanej na rynku firmy Deitz-Fahr. Pojazd znakomicie wyposażony, z klimatyzacją, 100-konnym silnikiem Diesla, z napędem na obie osie, wielofunkcyjny. Objęty 2-letnią gwarancją.

- Nowy ciągnik Deitz-Fahr Agrofarm zastąpi wysłużonego Ursusa C-360, który pamięta lata 80. ubiegłego wieku, eksploatowany był wówczas przez Zakład Remontowo-Budowlany Urzędu Gminy – mówi Tadeusz Bukry, kierownik Zakładu Usług Komunalnych. – Podpisując umowę o dotację, gmina zobowiązała się do realizacji operacji zakupu ciągnika z przeznaczeniem do transportu ścieków. Obecnie pojazd jest docierany i testowany.

ciągnik2Jego koszt to nieco ponad 211 tys. zł brutto, sfinansowany po połowie przez samorządy wojewódzki i gminny. Gmina Zakliczyn otrzymała dotację z programu „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Umowę podpisał burmistrz Dawid Chrobak 26 maja br.

- Cieszymy się z tego nabytku, pozwoli nam dotrzeć do wszystkich zainteresowanych mieszkańców, do trudno dostępnych zakątków gminy; do Rudy Kameralnej, Jamnej, Filipowic czy na Wymysłów w Gwoźdźcu – zapewnia kierownik Bukry.

Nowym pojazdem opiekować się będzie pracownik ZUK - Marian Skwarło.

BSR

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych