Kliknij aby oglądnąć

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

kazekO kulturze najbliższej mieszkańcom…

 

Wczoraj rozpoczął się Małopolski Kongres Dyrektorów Domów Kultury w Zakopanem. To będzie pierwsze takie wydarzenie w regionie! Osoby zarządzające domami kultury będą mogły się spotkać, poznać, porozmawiać, a przede wszystkim wymienić doświadczenia w kierowaniu tego typu instytucją. Wydarzenie zaplanowano w dn. 19-20 września w Zakopanem.

Domy kultury pełnią szczególną rolę w życiu każdej społeczności. Pracują na co dzień po to, by kultura ułatwiała mieszkańcom spotkania i rozmowy, wzmacniała lokalną tożsamość, pozwalała lepiej zrozumieć otaczający świat. To wyjątkowe miejsca, którymi zarządzanie wiąże się z wieloma wyzwaniami. Właśnie o nich porozmawiają uczestnicy pierwszego w regionie Małopolskiego Kongresu Dyrektorów Domów Kultury.

kulturaCelem wydarzenia organizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego jest przede wszystkim konsolidacja środowiska, które obejmuje niezwykle zróżnicowane i rozsiane po całym województwie ośrodki. Dzięki kongresowi dyrektorzy domów kultury zyskają wspólną płaszczyznę rozmowy o najważniejszych dla ich instytucji kwestiach.

- Poznajmy się, podzielmy doświadczeniem, wyzwaniami, pomyślmy o współdziałaniu i wzajemnym wsparciu, wypracujmy wspólne, konkretne pomysły i rozwiązania. Porozmawiajmy o tym, jak skutecznie promować kulturę, jak współpracować z instytucjami województwa małopolskiego i co jeszcze możemy zrobić, by kultura naprawdę nas łączyła - apeluje Anna Pieczarka z zarządu województwa małopolskiego.

Małopolski Kongres Dyrektorów Domów Kultury odbywa się na terenie Ośrodka Konferencyjno-Wypoczynkowego Hyrny w Zakopanem. Współorganizatorami wydarzenia są Małopolski Instytut Kultury w Krakowie i Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem.

Podczas zakopiańskiego Kongresu Kazimierz Dudzik - dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury - otrzyma prestiżowe odznaczenie, tj. Odznakę "Zasłużony dla Kultury Polskiej", którą minister kultury nadaje osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury, wszak w tym roku mija 20 owocnych lat jego pracy na stanowisku szefa ZCK (dodatkowo można mu śmiało doliczyć kilka lat wcześniejszej działalności, jako dyrektora Ośrodka Promocji Gminy w Czchowie).

Naszemu szefowi oraz prezesowi „Klucza” - gorące gratulacje od współpracowników z portalu, stowarzyszenia i ZCK!

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych