tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

logoJuż 1 września o godz. 19:00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbędzie się koncert finałowy 7. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki EMANACJE w wykonaniu Sinfonietty Cracovii pod batutą Jurka Dybała. Gwiazdą wieczoru będzie polsko-austriacka sopranistka Laura Olivia Spengel. W programie cykl pieśni "Rückert-Lieder" i Adagietto z V Symfonii cis-moll Gustawa Mahlera, a także słynna Serenada na smyczki Antonína Dvořáka. Sinfonietta Cracovia tym koncertem rozpocznie obchody jubileuszu 25-lecia swojego istnienia.

simfoniaUrodzona w Berlinie polsko-austriacka sopranistka Laura Olivia Spengel studiowała w Wiedeńskim Konserwatorium Muzycznym w klasie śpiewu Profesor Gabriele Simy oraz pobierała lekcje swojej matki Grażyny Wojtanowskiej. Swój kunszt wokalny doskonaliła na kursach muzycznych u tak wspaniałych artystów jak Placido Domingo, Thomas Hampson czy Brigitte Fasabaender. Oklaskiwała ją publiczność takich festiwali, jak: Heidelberger Fruehling, Brucknerfest Linz czy Daegu Opera Festival w Korei. W 2015 roku wzięła udział w programie telewizji austriackiej „Songbook”, wygrywając nagrodę w postaci współpracy z laureatem Oscara, reżyserem Michaelem Haneke. Latem tego samego roku została stypendystką festiwalu Wagnerowskiego „Bayreuther Festspiele”. Przez ostatnie trzy lata zachwycała swoim kunsztem wokalnym w trakcie wiedeńskich koncertów noworocznych w pałacu cesarskim. W roku 2017 dwukrotnie występowała z towarzyszeniem Prime Philharmonic Orchestra w Korei Południowej na koncertach galowych transmitowanych przez tamtejszą telewizję. W ubiegłym roku zadebiutowała w złotej sali Musikverein w Wiedniu u boku słynnego tenora Juan Diego Floreza w roli Maddaleny w operze „Il viaggio a Reims” Rossiniego. W tym też roku dała się poznać jako wykonawczyni Muzyki Gustava Mahlera, interpretując jego VIII symfonię. Szczególnie bliska współpraca łączy młodą artystkę z Bruckner Orchester Linz, z którą odbyła m.in. tournée koncertowe w latach 2018-2019. Laura Olivia Spengel jest laureatką licznych narodowych i międzynarodowych konkursów wokalnych, takich jak: International Beaumarchais Concours 2013, International Osaka Music Competition Japan 2015 czy International Competition Accademia Belcanto 2016. W roku 2017 otrzymała złoty medal na konkursie „Berliner Competion” oraz zdobyła pierwsze miejsce na konkursie Mozartowskim „Wiener Musikseminar Competition”. Jest członkiem stowarzyszenia „Live Music Now”, założonego przez Yehudi Menuhina, w ramach działań którego regularnie uczestniczy w spektaklach charytatywnych i bierze udział w projektach społecznych.

logo2W przeddzień zakończenia Festiwalu EMANACJE, tj. w sobotę 31 sierpnia o godz. 19:00 również w lusławickim Centrum zabrzmi arcydzieło muzyki operowej - słynny dramat muzyczny Richarda Wagnera "Tristan i Izolda". Historia średniowiecznych kochanków w koncertowym wykonaniu Orkiestry Filharmonii im. Leoša Janáčka w Ostrawie pod batutą Roberta Reimera. Wśród solistów pojawią się Roy Cornelius Smith (Tristan), Juyeon Song (Izolda), Tamara Gallo (Brangäne), Brian Davis (Kurwenal), John Paul Huckle (Król Marek), Alexander Kaimbacher (Melot).

To światowej klasy czeska orkiestra symfoniczna z siedzibą w Ostrawie. Licząca około setki najbardziej utalentowanych muzyków orkiestra słynie z niezwykle miękkiej barwy instrumentów smyczkowych oraz zwartej sekcji instrumentów dętych blaszanych. Od 2014 roku funkcję dyrektora artystycznego pełni Heiko Mathias Förster. Filharmonia Janáčka z siedzibą w Ostrawie jest jedną z czołowych orkiestr symfonicznych w Czechach. Wysoki poziom artystyczny zespołu jest doceniany zarówno przez miejscową publiczność, jak i międzynarodowych recenzentów. Tradycja muzyczna Filharmonii Janáčka sięga pierwszej połowy XX wieku, kiedy z orkiestrą wystąpili Paul Hindemith, Siergiej Prokoev i Igor Strawinski. Oficjalnie założona w 1954 r. szybko stała się jednym z czołowych czeskich zespołów symfonicznych, a pierwsza międzynarodowa trasa odbyła się cztery lata później. Od tego czasu wielu znanych na całym świecie dyrygentów i solistów doceniło orkiestrę. W ciągu ostatnich pięciu lat orkiestra występowała w 12 różnych krajach na trzech kontynentach, m. in w Nowym Jorku, Paryżu, Wiedniu, Berlinie, Pekinie, Seulu i Monachium. Dyrygenci, którzy prowadzili zespół, to Vassily Sinaisky, Michaił Jurowski, Antoni Wit, Krzysztof Penderecki, Christian Arming, Jakub Hrůša i Łukasz Borowic.

Rezerwacja i bilety na www.emanacje.pl

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych