Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

poczetNa zebranie sprawozdawcze jednostki OSP Filipowice jeździ się z przyjemnością i zaciekawieniem, no bo zawsze druhowie coś wymyślą ciekawego i niespodziewanego. Ot, jakby chociaż w tym roku, w którym prezes jednostki Tadeusz Martyka świętuje 50 – lecie służby w OSP, Dominik Malik został dyplomowanym kapelmistrzem Orkiestry, bo właśnie ukończył Studium Kapelmistrzowskie w sądeckim "Sokole", a Józef Wojtas otrzymał gustowny ryngraf z podziękowaniem od wdzięcznych druhów i mieszkańców Filipowic. To wszystko miało miejsce 26 stycznia 2019 roku w bardzo eleganckiej sali tutejszego Domu Strażaka w obecności gości, których skład był cokolwiek niekonwencjonalny.


prezDruhowie z Filipowic zaprosili władze strażackie w osobach; Tadeusza Trytka – członka Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego, starszego kapitana Dominika Jelenia z PSP w Tarnowie, Łukasza Łacha – wiceprezesa Zarządu Powiatowego i jednocześnie komendanta gminnego OSP, Tomasza Damiana – prezesa Zarządu Gminnego OSP w Zakliczynie, burmistrza Dawida Chrobaka, wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Tarnowskiego Irenę Kusion, no i zaprosili też honorowego obywatela gminy Zakliczyn Kazimierza Kormana, a także byłego wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego Adama Czaplaka. Zarówno Kazimierz Korman jak i Adam Czaplak wyrazili tym zaproszeniem miłe zaskoczenie. Wśród samych członków filipowickiej OSP są też inne znaczące w środowisku gminnym persony; Zygmunt Olchawa – sołtys Filipowic i jednocześnie radny Rady Miejskiej w Zakliczynie, Małgorzata Soska – skarbnik Zarządu Stowarzyszenia "Klucz" także skarbnik OSP Filipowice oraz szefowa Klubu Przyjaciół SOD "Filipowice" i gospodarz tutejszej świetlicy ZCK, Wojciech Łazarski – zacny przedsiębiorca, donator inicjatyw społecznych i strażak w Filipowicach.

Jednostka OSP w Filipowicach liczy 99 członków, z tego ponad jedna trzecia (35 osób) to muzycy Strażackiej Orkiestry Dętej "Filipowice", Orkiestry obchodzącej w ubiegłym roku jubileusz 25 lecia działalności, laureatki ostatniej edycji nagrody honorowej "Jordan." Jak to zwykle w ostatnich latach bywa, co nie jest aż tak powszechne, przebojem zebrania było sprawozdanie z działalności OSP w minionym roku przygotowane i zaprezentowane przez Józefa Wojtasa. Druhowie z Filipowice marzą o samochodzie bojowym na miarę XXI wieku i wszystko na to wskazuje, że te marzenia się spełnią, o czym podczas zebrania zgodnie zapewniali; radny Zygmunt Olchawa i burmistrz Dawid Chrobak. Wzorem Gwoźdźca i z życzliwą pomocą posła Michała Wojtkiewicza filipowicki średni wóz bojowy przejdzie zapewne remont i będzie wyglądał jak nowy. Ukontentowany zdaje się być też kapelmistrz Dominik Malik, bo jego aplikacje pod adresem Burmistrza i Dyrektora ZCK w sprawie wzmocnienia merytorycznego Orkiestry zostały przychylnie załatwione. Co prawda chcieliby w Filipowicach jeszcze modernizacji Domu Strażaka (głównie chodzi o termomodernizację budynku), a także innych prac remontowych, ale choć nikt nie mówi, że nie jest to możliwe, to zdaje się, że priorytety należy realizować z zapisanej kolejności. Tak też podczas podsumowania dyskusji mówił Tomasz Damian, który nie krył dumy z tego, że jego jednostka należy do najlepszych i tak też będzie w kolejnych latach.

filiosp filiosp filiosp
filiosp filiosp filiosp
filiosp filiosp filiosp
filiosp filiosp filiosp
filiosp filiosp filiosp
filiosp filiosp filiosp
filiosp filiosp filiosp
filiosp filiosp filiosp
filiosp filiosp filiosp
filiosp filiosp filiosp
filiosp filiosp filiosp

 

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych