Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

001Od października do grudnia 2018 roku Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Stróżach realizowała program grantowy fundacji mBanku pod nazwą „mPotęga”, którego celem było popularyzowanie matematyki wśród młodych ludzi oraz pokazanie, że matematyka to nie tylko wspaniała przygoda ale również przydatna w życiu umiejętność. Inicjatorką i pomysłodawczynią udziału szkoły w programie była pani Elżbieta Soska - wieloletnia nauczycielka informatyki, która w czasie swojej pracy realizowała szereg projektów związanych z nauką programowania i kodowania między innymi program „Mistrzowie kodowania”, natomiast koordynatorką działań projektowych prowadzonych w szkole była nauczycielka matematyki pani Joanna Jamka.

 

 

Podejmowane w trakcie realizacji programu inicjatywy obejmowały przede wszystkim przeprowadzenie innowacyjnych warsztatów pokazujących, że matematyka jest wszechobecna i praktyczna, a także zorganizowanie matematycznych przedsięwzięć w sposób aktywny angażujących uczniów. Jednym z takich przedsięwzięć była przygotowana przez siódmo i ósmoklasistów zabawa nazwana „zamknięte pokoje matematyczne”. Polegała ona na rozwiązywaniu przez uczniów zadań i łamigłówek matematycznych w celu opuszczenia zamkniętego pokoju. Uczestnicy zabawy musieli wykazać się nie tylko logicznym myśleniem ale również dużym sprytem. Tematem przewodnim projektu „mPotęga” realizowanego w szkole było hasło „Open Maths”. Finał akcji nastąpił na początku grudnia zeszłego roku.

 

W ramach programu został zrealizowany Gminny Konkurs Grafiki Komputerowej, którego uczestnicy wykonywali prace graficzne obrazujące hasło: „Moja rodzina i ja jesteśmy patriotami”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn pana Dawida Chrobaka. Do konkursu zgłoszono 17 prac uczniów klas VI – VIII szkół podstawowych z terenu gminy Zakliczyn.

 

Powołane jury wyłoniło laureatów, wśród których znaleźli się:

 

I miejsce – Justyna Perkman uczennica klasy VII SP im. Lanckorońskich w Zakliczynie;
II miejsce – Natalia Gębarowska uczennica klasy VIII ZSPiP w Filipowicach;
III miejsce – Julia Michalik uczennica klasy VII SP im. Lanckorońskich w Zakliczynie;

 

Wyróżnienia:

 

Agata Osysko uczennica klasy VI SP im. J. Malczewskiego w Faściszowej;
Anna Soska uczennica klasy VII ZS – P w Paleśnicy:
Karolina Nowak uczennica klasy VIII SP im. Lanckorońskich w Zakliczynie;
Kasandra Łach uczennica SP im. T. Kościuszki w Stróżach.

 

Uroczyste rozdanie nagród, z udziałem pana Burmistrza Dawida Chrobaka, laureatom konkursu oraz uczniom biorącym udział w projekcie „mPotęga” nastąpiło 21 grudnia 2018 r.

 

Dyrektor SP w Stróżach
Elżbieta Malawska - Pajor

mpotega mpotega mpotega
mpotega mpotega mpotega
mpotega mpotega mpotega
mpotega mpotega mpotega

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych