Przejście do firmy KM-Net

SKO

boberlogoszachyDobiegły końca rozgrywki Zakliczyńskiej Ligi Szachowej 2018. Zwycięzcą Ligi po raz trzeci z rzędu okazał się Paweł Bober. Przez cały rok prezentował najrówniejszą formę. Wystąpił we wszystkich turniejach Ligi uzyskując na koniec 27 pkt. Dwukrotnie okazał się najlepszy w turniejach ( we Filipowicach i w Lusławicach) , ponadto  aż czterokrotnie zajmował drugie miejsce. Srebrny medal w Lidze przypadnie w udziale Kazimierzowi Świerczkowi , który zwyciężył w 2 turniejach - na początku ligi i na koniec. Na najniższym stopniu podium Ligi stanął Mirosław Stec . Ostatni dwaj wymienili się miejscami w porównaniu z Ligą w 2017 roku. Najlepszym juniorem został Michał Słowiński, który w ciągu ostatniego roku wykonał niesamowity progres w grze. Najlepszą kobietą po raz drugi z rzędu okazała się Kinga Świerczek. W rozgrywkach ligi wystąpiło łącznie 32 zawodników. Wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi 12 stycznia podczas Walnego Zebrania Członków.

Najlepszy junior: Filip Turczak

Turniej Szachowy we Filipowicach – 27.10.2018r.

1. Paweł Bober – 5,5 pkt.
2. Mirosław Stec – 5 pkt.
3. Marek Słowiński – 5 pkt.
Najlepsza zawodniczka : Sara Słowińska

Turniej Szachowy w Lusławicach – 25.11.2018r.

„Szachy po Zakliczyńsku”

rudaOd 25 września do 25 listopada Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy "Jordan" w Zakliczynie realizował mały grant finansowany z budżetu Miasta i Gminy Zakliczyn pn.” Szachy po Zakliczyńsku”.  W ramach tej dotacji rozegrane zostały trzy turnieje szachowe (Ruda Kameralna, Filipowice i Lusławice), zakupiony został program do kojarzenia par turniejowych: ChessArbiter Pro 2016 , dokończone zostaną prace nad utworzeniem Biblioteki Szachowej, która wystartuje od 1 grudnia , ponadto doposażono Klub w niezbędny sprzęt do organizacji turniejów i prowadzenia zajęć z nauki gry w szachy.